No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Beh pre nádej. Bežci z Rimavskej Soboty spoja sily na pomoc predčasne narodeným dvojičkám

Zdroj: Chadim´s charity

RIMAVSKÁ SOBOTA – Benefičný beh nazvaný „Vráťme behom nádej“ je organizovaný na podporu predčasne narodených dvojičiek Tomáška a Oliverka Kalászovcov z Rimavskej Soboty. Súrodenci majú detskú mozgovú obrnu a táto benefičná akcia im dáva nádej v spokojnejší život zabezpečením finančných prostriedkov na ich liečbu a rehabilitáciu.

Hlavnou organizátorkou behu, ktorý prebehne pod záštitou Nadácie Chadim´s charity, je Marcela Vrábeľová. Beh sa uskutoční 15-teho júna spred Základnej školy Š. M. Daxnera v Rimavskej Sobote. Registrácia začína o 9.-tej hodine na mieste konania akcie. Do behu sa dá prihlásiť aj online NA TOMTO MIESTE.  

Hlavným programom popri vyhodnotení behu bude popoludňajší koncert, tombola a vyhlásenie vyzbieranej sumy na podporu Tomáška a Oliverka Kalászovcov. Táto suma bude po behu odovzdaná rodine na ich liečbu a rehabilitáciu.

Súčasťou podujatia sú detské hrady na skákanie, trampolína, maľovanie na tvár a stánok s občerstvením.

Článok pokračuje pod reklamou


Vstupné pre osoby, ktoré prídu podujatie podporiť svojou účasťou ako diváci, je 5 eur a prípadný dobrovoľný príspevok. V cene vstupného lístka pre divákov je tiež jeden tombolový lístok. Tombolové lístky bude možné zakúpiť aj samostatne.

Samotný beh má viacero podkategórií, do ktorých sa možno zapojiť. Jednotlivé kategórie sa líšia aj podľa veku účastníkov behu. Okrem kategórie Hlavný beh je to tiež Hobby run, Nordic walking (chodci) a Detský beh. Samotným súťažným kategóriám zodpovedá aj podoba bežeckej trasy. Bežci tak budú bežať po poľnej ceste, lesných chodníkoch, ale aj asfalte a spevnenej ceste. Detskí bežci absolvujú beh po antukovej bežeckej dráhe.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross