No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bezplatné parkovanie pri pošte sa môže stať minulosťou. O pozmeňovacom návrhu budú hovoriť poslanci

Fotografia je ilustračná. Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA. Téma plateného parkovania v Rimavskej Sobote nie je novinkou. Prvé návrhy o regulovanom parkovaní boli na stôl položené už niekoľko rokov dozadu.

Štyri lokality mesta boli poslancami odsúhlasené v júni 2023. Pôvodne mali byť dva parkovacie automaty na Hlavnom námestí, jeden na parkovisku na Jánošíkovej ulici, jeden na parkovisku na Ul. K. Mikszátha a dva automaty na Kurinci. 

Parkovacie automaty v meste nainštaovali už v septembri 2023, no do prevádzky boli uvedené až začiatkom tohto roka.

Článok pokračuje pod reklamou


Na decembrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva ale poslanci rozhodli, že parkovanie na Jánošíkovej ulici bude aj naďalej bezplatné.

Vyzerá to ale tak, že schválené VZN sa bude opäť meniť. Do hry opäť vstupuje platené parkovanie za poštou. Za hodinový lístok by sme si tak zaplatili 0,50 eur.


K TÉME:
Vodiči si na spoplatnené parkovanie na námestí zvykli. Parkovisko na ulici K. Mikszátha ale zíva prázdnotou


V návrhoch nového VZN je doplnená aj suma za parkovanie v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda. Návštevníci budú za parkovanie platiť 2 eurá na deň.

Doplnené by tiež malo byť o bod, ktorý hovorí o prevádzkovateľoch na kúpalisku. Tí by malo mať nárok na parkovaciu kartu v hodnote 50 eur na sezónu.

O všeobecne záväznom nariadení budú poslanci hovoriť na najbližšom stretnutí a po schválení by nadobudlo účinnosť od 15. júla.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross