No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bielu stopu si užili desiatky bežkárov

biela-stopa-00Bielu stopu Hrachova v okrese Rimavská Sobota si užili desiatky bežkárov, najstarším účastníkom bol 62-ročný Paľko Rapčan, najmladšou bola Simonka Šusteková. * najmladším jeho 8-ročný vnuk Mirko Vetrák. Spolu prešli približne 18 kilometrovú trať. Podľa organizátorov ide o nesúťažné podujatie pre tých, ktorí majú záujem zašliapať si na bežkách po peknej prírode. „Dôležité je spolu odísť a spolu sa aj vrátiť,“ avizoval pred pretekmi 5. ročníka jeden z organizátorov Róbert Zachar, ktorý sa tento rok zo zdravotných dôvodov nezúčastnil, bežcov však prišiel podporiť. V mrazivé sobotné ráno po ôsmej hodine bežcov odštartoval starosta obce Ondrej Knechta. Hoci snehové podmienky neboli ideálne približne 30 bežcov všetkých vekových kategórií sa po prejdení trasy okolo 13:30 hod. úspešne vrátili do cieľa, kde ich čakalo malé občerstvenie. „Všetci chválili bielu stopu. Na tie snehové podmienky, aké boli, to dopadlo super,“ uviedla Mirka Trnavská, podľa ktorej sa už po piatom kilometri podarilo jednému účastníkovi strnúť skĺznicu lebo vybehol na skalu. „Zjazdy boli náročné, ale všetci sme došli do cieľa celí,“ hovorí Mirka a dodáva, že aj keď pády vďaka menej snehu boleli, už teraz sa tešia na ďalší ročník. „Dúfame, že bude lepšia snehová nádielka.

Podujatia sa zúčastnil aj štridsiatnik Ján Pockľan z Hrachova, bežec, ktorý dosahuje v behu do vrchu a krosových pretekoch obdivuhodné výsledky. V súčasnosti Hrachovčan patrí vo svojej kategórii (muži od 40 do 49 rokov) medzi najlepších bežcov na Slovensku, ktorý odbehol viac ako 50 pretekov pričom vždy skončil na stupni víťazov. Ako spomenul, stretnúť ho môžete v bežeckej skupine bežci LC a okolie, trénovať chodí aj na Kurinec pri Rimavskej Sobote. Mesačne nabehá okolo 70 kilometrov a pracuje ako ošetrovateľ a chovateľ oviec. Medzi jeho obľúbené miesta patrí okrem Holubína, kde bol počas víkendu spolu s bežkármi, aj neďaleký Maginhrad, Sinec alebo Muránska planina a okolie.

  • Doplnené o 19:40 hod.
    Najmladšou účastníčkou akcie bola Simonka Šusteková, Mirko Vetrák sa podľa doplnených informácií organizátorov tejto akcie nezúčastnil.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross