No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bohatý záver mesiaca plný zábavy

Štvrtý mesiac v roku ubehol ako voda a máme pred sebou posledný aprílový víkend. Ten bude bohatý na podujatia, kde hlavné slovo bude mať tanec, dobré jedlo, turistika a stavanie májov. A kam teda vyraziť za zábavou? Pozrite si prehľad podujatí na najbližšie dni.

Posledný aprílový víkend môžete začať už v piatok. O 10:00 hod. je v Hnúšti na Námestí Janka Francisciho pripravené podujatie Máj, máj, máj, zelený pod oblôčkom sadený…., na ktorom vystúpi Detský folklórny súbor Zrkadielko a Dychová hudba mesta Hnúšťa. V Dome kultúry v Kokave nad Rimavicou začne o 13:00 hod. Detský folklórny festival, kde vystúpia víťazi jednotlivých regionálnych kôl. Predstavia sa detské folklórne súbory z Novohradu, Podpoľania či Gemera a Malohontu. Energiu môžete nabrať aj na obecnej zabíjačke v Rimavských Janovciach,  kde nájdete okrem množstva špecialít aj domáce pivo.

Rovnako aj sobota, 29. apríla, bude patriť tancu. V Kultúrnom dome v Klenovci sa uskutoční regionálna súťaž choreografií folklórnych súborov okresov Rimavská Sobota a Revúca pod názvom Tancuj, tancuj. Ako ďalej Rimava.sk informovala Stanislava Zvarová z Gemersko-malohontského osvetového strediska, ktoré túto súťaž organizuje, po jej skončení je pripravená Prvá Gemersko-malohontská ľudová tancovačka. Čaká vás tanečná dielňa s lektormi Mariannou Svoreňovou a Vladimírom Michalkom, ktorí budú vyučovať tance podľa Jozefa Mika Kopýtka a Marcely Dreveňákovej z Bardejova, Čiko čardáš zo Sečovskej Polianky a Do šaflika z Fintíc. Do tanca zahrá Ľudová hudba Ondreja Hlaváča z Gočova.

Ak vám podujatia z vyššie spomenutých nestačili, tak nedeľa to vynahradí. Organizátori pripravili bohatú nádielku akcii, z ktorej si vyberie každý. Nedeľu môžete začať turistikou, a to Výstupom na Sinec. Čaká na vás celodenná aktívna pešia túra jarnou prírodou, na ktorej sa nebudú nudiť ani deti. Pre nich sú pripravené rôzne hry v prírode. Stretnutie je ráno o 9:00 hod. pred obecnými úradmi daných obcí. Tí turisti, ktorí chcú do nôh dostať iba prvé jarné kilometre sa môžu zúčastniť Výstupu na rozhľadňu Maginhrad, kde nebude chýbať občerstvenie. Okrem toho je potom pripravené stavanie mája * v obci Kociha. A keď sme už spomenuli občerstvenie, tak špecialitami z grilu sa môžete dosýta najesť v Ožďanoch. Práve tam sa uskutoční Oždianska grilovačka, kde vám svoje špeciality pripraví niekoľko družstiev. Nebude chýbať hudba a o polnoci stavanie mája pred obecným úradom. Zábavu si však užijete aj v rimavskosobotskom Dome kultúry, kde o 18:00 hod. začne jedna z najúspešnejších francúzskych komédii Tri letušky v Paríži. Predstaví sa v nej aj rodáčka z Rimavskej Soboty, Viki Ráková. Okrem nej sa na javisku predstaví Henrieta Mičkovicová, Ivana Kubačková, Mária Breinerová, Richard Stanke a Ján Dobrík.

Posledné hodiny posledného aprílového dňa budú tradične patriť stavaniu mája. Ten budú stavať nielen pri rozhľadni Maginhrad či v Ožďanoch, ale aj v obci Sušany, Klenovec, Rimavské Brezovo či v Kokave nad Rimavicou, kde sa uskutoční aj Kokavský majáles.

Výber posledných aprílových podujatí je bohatý. Z ich ponuky si tak môžete vybrať akciu, na ktorej si oddýchnete, dobre sa zabavíte, ochutnáte špeciality z grilu či precvičíte svoje bránice. Stačí si len vybrať a zažiť kúsok z regiónu Gemer-Malohont.

  • Doplnené o 16:48 hod. Máj sa stavať nebude na Maginhrade, postavia si ho ľudia v Kocihe, keď sa popoludní vrátia z Maginhradu.  

 

Zdroj: Rimava.sk, regionmalohont.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross