No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Budova reštuarácie Gemer je na predaj. Mesto hľadá kupcu

Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Mestské zastupiteľstvo v Rimavskej Sobote sa uznieslo na odpredaji budovy bývalej reštaurácie Gemer na Daxnerovej ulici č. 470, ktorá sa už nevyužíva.

Podľa materiálov mestského zastupiteľstva o prenájom budovy nie je záujem. "Posledný nájom bol ukončený k 31. októbru 2022," uvádza sa v návrhu. Znalecký posudok na určenie hodnoty nehnuteľnosti vykonala znalkyňa pre odbor stavebníctva Priška Pavliková. Stanovená suma bola 767-tisíc eur.

V zmysle Zásad hospodárenia s majetkom mesta R. Sobota sa budova nevyužíva a chápaná je ako prebytočný majetok.

Článok pokračuje pod reklamou


Finančná komisia odporučila stanoviť kúpnu cenu na 800-tisíc eur a zábezpeku vo výške 80-tisíc eur.

V rámci budúcej zmluvy je určený tiež účel, na ktorý môže budovu využívať. "Prípustné sú objekty na bývanie, obchod a služby, verejné stravovanie a dočasné ubytovanie, zariadenia cirkevné, kultúrne, zábavné, sociálne, zdravotné a športové, zariadenia nerušiacej malovýroby, zariadenia pre odstavovanie a garážovanie osobných automobilov, zariadenia technickej a dopravnej obsluhy vymedzeného územia," uvádza sa v materiáloch.

Budúci majiteľ nebude môcť budovu využiť na veľké prevádzky výroby a sklady.

Mestské zastupiteľstvo sa jednomyseľne uznieslo na odpredaj budovy bývalej reštaurácie na ulici Daxnerovej v R. Sobote. Ide o budovu Gemer o výmere 1169 metrov štvorcových a k nej prislúchajúcich pozemkov o výmere 690 metrov štvorcových vo forme verejnej obchodnej súťaže v sume 767- tisíc eur.

Primátor mesta Jozef Šimko však pochybuje, že sa budova za uvedenú sumu predá. "Mesto ešte v apríli vyhlásilo verejnú obchodnú súťaž aj na predaj bývalého internátu. Žiaľ, nikto sa neprihlásil. Pravdepodobne súťaž znovu predĺžime, možno aj so zníženou cenou. Budeme o tom rokovať v júni na mestskom zastupiteľstve," povedal primátor.

Viac o odpredaji budovy bývalého domova mládeže si môžete prečítať NA TOMTO ODKAZE.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross