No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bývalý policajt obvinený z drogovej trestnej činnosti dostal nepodmienečný trest

Bývalý policajt, ktorého zadržali policajti počas aprílovej drogovej razie v záhradkárskej oblasti Tormáš, sa opäť postavil pred sudcu Okresného súdu v Rimavskej Sobote. Radoslav K. spoločne aj s druhým obvineným Jánom Š. si vypočuli verdikt. Sudca im uložil trest odňatia slobody v trvaní šesť rokov nepodmienečne so zaradením do ústavu na výkon trestu so stredným stupňom stráženia. Pre Rimava.sk to potvrdila hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Spurná.

„Zároveň im sudca uložil trest prepadnutia veci,“ poznamenala a dodala, že Okresný súd im zároveň uložil aj ochranný dohľad na 2 roky. Podľa jej slov rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné nakoľko obžalovaní si ponechali lehotu. „Prokurátor sa vzdal práva podať odvolanie,“ podotkla.

Obaja muži z Rimavskej Soboty, 40-ročný Radoslav K. a 67-ročný Ján Š., boli obžalovaní z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania. Oboch mužov zadržala polícia počas aprílovej drogovej razie v záhradkárskej oblasti Tormáš, neskôr sa strážcovia zákona presunuli aj k dvom bytovým domom na Hostinského a Dobšinského ulici ako aj do priestorov bývalého Rimavanu v Rimavskej Sobote. Elitní policajti vtedy zadržali drogy v hodnote približne 6 tisíc eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross