No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Cenu mesta prišlo zatiaľ päť návrhov, ďalšie majú predložiť poslanecké kluby

Na udelenie Ceny mesta Rimavská Sobota bolo na mestský úrad doručených päť návrhov. Ako pre Rimava.sk potvrdil prednosta mestského úradu Štefan Szántó, návrhy prišli v termíne od občanov, občianskych združení aj od komisie sociálnych vecí a komisie výstavby pri mestskom zastupiteľstve. "Vzhľadom k tomu, že poslanecké kluby ešte nemali v tomto jasno, požiadali o nejaký čas," povedal Szántó, podľa ktorého sa dá očakávať, že všetky návrhy budú kompletizované až na najbližšom zasadnutí poslancov, 23. apríla. Ako prednosta dodal, kandidátov zatiaľ nebude konkretizovať.

Návrhy, kto a prečo by mal tento rok dostať Cenu mesta, mali obyvatelia, občianske združenia, spolky, vedecké či umelecké inštitúcie, primátor aj mestskí poslanci navrhovať do konca marca.  V jednom kalendárnom roku môžu byť udelené najviac tri Ceny mesta, o tom, kto ich dostane, rozhodujú poslanci mestského zastupiteľstva. Potrebný je súhlas trojpätinovej väčšiny.

Podľa štatútu mesta sa Cena mesta udeľuje za významné výsledky vedeckej, technickej, umeleckej, publicistickej a verejnoprospešnej činnosti alebo za ekonomický a kultúrny rozvoj mesta či jeho propagáciu. Ocenenie môže byť odovzdané aj za záchranu ľudských životov a majetku mesta.

Slávnostné odovzdávanie cien je spojené s oslavami Dňa mesta, kedy si Rimavskosoboťania pripomínajú výročie udelenia výsadných mestských práv a slobôd. Ako Rimava.sk informovala, tento rok sa oslavy neuskutočnia začiatkom mája, ale približne o tri týždne neskôr, kedy bude v Rimavskej Sobote koncertovať Lucie Bílá. Posun termínu schválili poslanci na svojom marcovom rokovaní.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross