No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cesta Muráň – Predná Hora by mala byť zatvorená už len necelý mesiac

MURÁŇ/PREDNÁ HORA – Len necelý mesiac by už mal byť uzatvorený úsek cesty II/531 medzi Muráňom a Prednou Horou. Oficiálne otvorenie rekonštruovaného úseku, ktorý vlani poškodili prívalové zrážky, je naplánované na 19. júla. Pôjde však zatiaľ len o sprejazdnenie v jednom jazdnom pruhu a premávku riadenú semaforom.

Dovtedy musia vodiči s platným povolením stále využívať obchádzkovú trasu popod Muránsky hrad a cez Veľkú Lúku do sedla Javoriny. Ostatná doprava je nútená využívať dlhé obchádzkové trasy po cestách I/72 a I/66.

Ako nám koncom minulého týždňa v neoficiálnom rozhovore potvrdili starostovia z regiónu, podľa informácií od dodávateľa to zatiaľ vyzerá tak, že termín sprejazdnenia by cestári mali stihnúť, prípadne cestu otvoriť aj o niečo skôr (podobne pred avizovaným termínom to dodávateľ stihol aj na začiatku zimy). Pochopiteľne, termín otvorenia ešte môžu ovplyvniť nepredvídateľné okolnosti.

Článok pokračuje pod reklamouObchádzkovú trasu cez Muránsku planinu sme v piatok s povolením od obecného úradu absolvovali aj my. Zatiaľ čo pre nás šlo o jednorazovú zaujímavú skúsenosť a cestu malebnou planinou sme si doslova užívali, plne chápeme miestnych obyvateľov, pre ktorých je každodenná nevyhnutnosť využívania tejto obchádzky utrpením. Zatvorená cesta navyše negatívne vplýva aj na turizmus či predaj známych muránskych buchiet.

Úsek Muráň – Predná Hora vážne poškodili koncom júna 2020 intenzívne prívalové zrážky. Odvtedy bol úplne uzatvorený pre všetku dopravu až do 18. decembra 2020. Vtedy dodávateľ ukončil prvú etapu rekonštrukčných prác.

Úplne dokončená a sprejazdnená by cesta podľa Banskobystrického samosprávneho kraja mala byť v októbri tohto roka. V rámci druhej etapy jej obnovy má byť zrekonštruovaných 15 priepustov pod vozovkou a upravených bude zhruba 5,5 kilometra priekop. Realizované majú byť tiež vodozádržné opatrenia na troch potokoch.

Foto: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross