No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Chcete, aby vaše deti vo voľnom športovali? Nový Karate Klub Rimavská Sobota začína s náborom členov

RIMAVSKÁ SOBOTA/REVÚCA – Novovytvorený športový klub v Rimavskej Sobote nebude iba miestom na športovanie, ale aj priestorom, v ktorom sa deti dokážu naučiť disciplíne a tiež vytvorí chuť športovať a pracovať na svojom zdraví.

Ako avizuje vedúci Karate Klubu Revúca a už aj Karate Klubu Rimavaská Sobota a tréner Rashid Bunjatov (6. Dan), v klube si miesto dokáže nájsť každý. Nábor členov sa začína už zajtra (5. septembra) od 17:00 do 18:00 v priestoroch CVČ Relax Rimavská Sobota.

Článok pokračuje pod reklamou


Deti od 5 rokov bude možné prihlasovať každý utorok ale aj v stredu v rovnakom čase, a to do konca septembra. Karate je síce vnímané ako bojový šport, no málo kto vie, že je vhodné na získanie atletických i gymnastických a kondičných skúseností. Deti sa naučia disciplíne, precíznosti, vytrvalosti, pozornosti a tiež úcte.

"Prečo karate? Všestranné tréningové zameranie, s prihliadnutím na vekové dispozície, dáva deťom výborné základy rozvoja organizmu. Naším cieľom je, aby deti a mládež pravidelne športovali a vytvárali si trvalé a kladné hodnoty k pohybovým aktivitám, upevňovali svoje zdravie a aby svoj voľný čas trávili zmysluplne. Tréningový proces bude prebiehať pod kvalifikovaným odborným vedením, s viac ako 25-ročnými trénerskými skúsenosťami," informuje vedúci klubu Bunjatov.

  • Tréningová náplň: samotné techniky karate (údery, bloky, kopy, postoje, súborné cvičenia, športový zápas atď.), sebaobrana, atletické a gymnastické prvky, pohybové hry, strečingové cvičenia, posilňovanie, koordinačné a reakčné cvičenia.
  • Rozvoj osobnosti: pokora, vytrvalosť, úcta k tradíciám a hodnotám, sebadôvera, samostatnosť a pôsobenie v kolektíve.
  • Karate, ako súťažná disciplína: agility, kata, kumite.
  • Postupné získavanie stupňov technickej vyspelosti, od žiackych až po majstrovské.
  • Minimálne počiatočné náklady (v porovnaní s inými športmi).

Aktualizované informácie môžete nájsť aj na stránke klubu na sociálnej sieti. "Neváhaj a pridaj sa k nám," pozýva vedúci klubu.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross