No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Chodci na frekventovanej ceste v Bátke budú chodiť cez inteligentný priechod

28. novembra 2017 | |  | 

Chodci prechádzajúci cez hlavnú cestu obcou Bátka v okrese Rimavská Sobota už môžu využívať inteligentné priechody. Pri autobusovej zastávke na frekventovanej ceste južným ťahom medzi Lučencom a Košicami pribudol jeden v uplynulých dňoch, do užívania ho odovzdali včera. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol starosta obce Peter Hencz, úlohou priechodu je zvýšiť bezpečnosť chodcov.

Priechod v Bátke podľa starostu pravidelne využívajú obyvatelia, cestujúci, ako aj žiaci zo základnej školy, ktorá má približne 450 žiakov.
Jeho súčasťou sú dva nové svetelné body nad priechodom, výstražné svetlá nad dopravnou značkou a diódové svetlá na vozovke. „Tie sa pomocou detektoru rozblikajú keď do jeho blízkosti príde chodec a vodiči ich tak budú lepšie vidieť. Keď to počasie dovolí, červenou farbou bude zvýraznený aj samotný priechod,“ opísal Hencz, podľa ktorého bol priechod nainštalovaný v uplynulý piatok a v sobotu. „Prisľúbili nám to už na jar,“ povedal starosta obce, v ktorej bolo aj pracovné stretnutie ministra dopravy v súvislosti s prípravnými prácami výstavby južného ťahu R2 regiónmi. Práce si podľa Hencza vyžiadali viac ako 10 tis. eur a financované boli z Útvaru splnomocnenca vlády SR pre rýchlostné cesty a z rezervy vytvorenej z honorárov niektorých členov pracovnej skupiny k výstavbe rýchlostnej cesty R2. Druhý priechod pribudol rovnako v obci Mýtna v okrese Lučenec. Okrem pár starostov sa ich odovzdania zúčastnil aj splnomocnenec vlády SR pre rýchlostné cesty Igor Janckulík.
Priechod v Bátke podľa starostu pravidelne využívajú obyvatelia, cestujúci, ako aj žiaci zo základnej školy, ktorá má približne 450 žiakov.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Obecný úrad Bátka


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross