No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Chrípka v našich okresoch zatvorila školy i škôlky

Ilustračná fotografia. Zdroj: pixabay.com

RIMAVSKÁ SOBOTA/REVÚCA – Máme za sebou prvý mesiac v roku. Ten nás ale sprevádzal chrípkovým obdobím. Ani vo februári tomu nebude inak, chrípka stále šarapatí aj v našich okresoch. Hygienici preto v niektorých prípadoch odporučili prerušenie vyučovania.

V okrese Rim. Sobota bolo v 4. kalendárnom týždni 2024 hlásených 1837 akútnych respiračných ochorení (ďalej len ARO). "Chorobnosť v porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom zaznamenala vzostup o 9,9 percent chorobnosti. Najvyššia vekovo-špecifická chorobnosť na ARO bola zaznamenaná vo vekovej skupine 0-5 ročných. Priebeh ochorení bol komplikovaný v 28 prípadoch s 1,5 percenta zo všetkých ARO," uvádzajú z oddelenia epidemiológie z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Rimavskej Sobote (RÚVZ RS).

Nahlásených bolo aj 312 prípadov chrípke podobných ochorení (ďalej len CHPO). "Chorobnosť v porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom zaznamenala pokles o 1,2 percenta chorobnosti. Najvyššia vekovo-špecifická chorobnosť na CHPO bola hlásená vo vekovej skupine 6-14 ročných," informuje úrad.

Článok pokračuje pod reklamou


Ochorenia hlásilo 62 percent všeobecných lekárov pre deti a dorast 68 percent všeobecných lekárov pre dospelých. "V 4. kalendárnom týždni 2024 sme hlásili 5 prípadov na Covid-19. Výskyt ochorenia sme zaznamenali v Prírodných jodových kúpeľoch v Číži. Uvádzame, že z dôvodu zvýšenej chorobnosti na ARO a CHPO bolo potrebné v okrese Rimavská Sobota prerušiť výchovno-vzdelávací proces v dvoch školských zariadeniach a v dvoch predškolských zariadeniach," približujú hygienici.

V Revúcej bolo v 4. kalendárnom týždni 2024 hlásených 907 ARO. Podľa informácií RÚVZ, chorobnosť v porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom zaznamenala vzostup o 39,9 percent. Najvyššia vekovo-špecifická chorobnosť na ARO bola zaznamenaná vo vekovej skupine 6-14 ročných. Priebeh ochorení bol komplikovaný v 59 prípadoch s 6,5 percent zo všetkých ARO. 

Na CHPO bolo v Revúckom okrese nahlásených 145 prípadov. Chorobnosť v porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom zaznamenala vzostup o 20,7 percent. Najvyššia vekovo-špecifická chorobnosť na CHPO bola hlásená vo vekovej skupine 0-5 ročných. Ochorenia hlásilo 100 percent všeobecných lekárov pre deti a dorast a 59 percent všeobecných lekárov pre dospelých. Ochorenie Covid-19 sa nevyskytlo ani v jednom z prípadov.

"V 4. kalendárnom týždni 2024 uvádzame, že z dôvodu zvýšenej chorobnosti na ARO a CHPO bolo potrebné v okrese Revúca prerušiť výchovno-vzdelávací proces v dvoch školských zariadeniach a v piatich predškolských zariadeniach," dodávajú hygienici.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross