Čistá streľba jej vybojovala postup do stíhačky. Kapustová s doteraz najväčším úspechom

9. decembra 2023 | | | |  |
Ema Kapustová. Foto: Igor Stančík

HOCHFILZEN – Revúcka biatlonistka Ema Kapustová si vybojovala doteraz najväčší úspech vo svojej kariére. V šprintových pretekoch na 7,5 kilometra v rakúskom Hochfilzene obsadila 56. miesto čím si vybojovala účasť v stíhacích pretekoch, kam postupuje 60 najlepších pretekárok. Okrem Kapustovej si účasť vybojovala aj Mária Remeňová.

Pre Kapustovú to bolo len druhé vystúpenie vo svetovom pohári, v ktorom zároveň dosiahla životné maximum. K úspechu jej pomohla aj čistá streľba, teda neurobila chybu ani v jednom z desiatich výstrelov. Na víťazku Ingrid Landmark Tandrevoldovú z Nórska stratila dve minúty a 39 sekúnd.

Celú svoju stratu nabrala na lyžiach, v bežeckom čase jej patrilo až 78. miesto. Na strelnici bola oveľa rýchlejšia, stratila necelú minútu a skončila na 32. mieste.

"Som veľmi rada, že mi to vyšlo na stíhačku. Viem ale, že to mohlo byť lepšie a posledné kolo som nezvládla. Zajtra je čo dohánať a vylepšiť svoju pozíciu. Stíhacie preteky sú moje najobľúbenejšie. Pretekár ide po súperkách, čo ho motivuje," uviedla pre zväzový web.

Stíhacie preteky sú na programe v sobotu o 14:45. Kapustová tak má šancu bojovať aj o prvé body do celkového poradia, musela by sa však prebojovať do 40. miesta.