Členovia klubu Kick-box Leon Hnúšťa si z Bardejova odniesli zlato aj striebro

21. októbra 2022 | |  |

HNÚŠŤA - Klub Kick-box Leon Hnúšťa znovu úspešne rezprezentovali jeho členovia, tentokrát na 6. kole Open ligy v kickboxe v Bardejove. Súťaže sa zúčastnili pretekári z 25 klubov zo Slovenska, Poľska a Ukrajiny. Hnúšťanský klub zastupovali štyria športovci.

Za kadetov v kick lighte do -69 kg nastúpil po prvýkrát iba 12-ročný Matúš Morong. Jeho súperom ale bol už skúsený zápasník z Poľska a prehral prevahou bodov.

Za juniorov v kick lighte +84 kg pretekal nováčik Dominik Pavlík. 16-ročný Dominik dokázal poraziť až troch súperov. V súboji o zlatú medialu nastúpil proti majstrovi Slovenska, z ktorého vyšiel ako úspešný. Cenný kov teda zaslúžene zostal u Dominika.

Prečítajte si tiež: Hnúšťan rezprezentoval Slovensko na MS v kickboxe, získal bronzovú medailu

V kategórii kick light do -94 kg mal klub až dvoch pretekárov, ktorí sa nakoniec stretli aj vo finále. Martin Radič získal zlato a Lukáš Dzuba striebro. Lukáš pretekal aj v kategórii light contact do -94 kg. "Lukáš súperovi nič nedaroval a tak získal pre náš klub ďalšie zlato," priblížil šéf klubu Kick-box Leon Hnúšťa Jozef Vranec.

"Chlapci boli všetci výborní. Pri takej účasti doniesť tri zlaté a jednu striebornú medailu je naozaj krásny úspech nielen pre náš klub, ale aj pre samotné mesto Hnúšťa, ktorému ďakujeme za veľkú finančnú pomoc počas celého roka," dodal.