No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cyklocestu na Kurinec by mali začať asfaltovať

cyklocestaČasť bývalej poltárskej trate, ako aj úseku za Hypernovou smerom na železničný most, ktoré majú slúžiť ako cyklocesta smerom na Kurinec sa dočkajú nového povrchu. Financovaný má byť z rozpočtu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK).

Ako na utorkovom mestskom zastupiteľstve oznámil primátor Jozef Šimko, úsek dlhý viac ako dva kilometre by mali začať pokrývať asfaltom od 10. mája. O termíne sa ústne dohodol s predsedom BBSK Marianom Kotlebom v rámci jeho minulotýždňovej návštevy Rimavskej Soboty. O overenie tejto informácie sme požiadali aj BBSK, tento termín však hovorca Vladimír Gürtler zatiaľ nepotvrdil.

Bývalý železničný zvršok zrušenej trate Rimavská Sobota – Poltár v úseku približne 30 km získal kraj od Železníc SR, ktorých podmienkou bolo vybudovanie cyklotrasy. Kúpu trate za symbolické euro odsúhlasilo zastupiteľstvo BBSK v roku 2013.

Prípravné práce prebiehali od februára tohto roka kedy pracovníci Technických služieb mesta bývalý železničný násyp čistili od náletových drevín medzi Školskou ulicou v meste a Včelincom.

Prevádzka na trati Rimavská Sobota – Poltár bola v dôsledku rozpadu koľajového roštu pozastavená 1. októbra v roku 2000.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross