No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cyklotrasa z Poltára do Hrnčiarskej Vsi sa predraží a bude zhotovená neskôr, problémom je chýbajúca štrkodrvina

Ilustračné foto, zdroj: Pixabay.com

POLTÁR - Plánovaná cyklotrasa v smere od Poltára do Hrnčiarskej Vsi je už niekoľko mesiacov vo výstavbe. Verejnosť ju mala začať využívať už koncom júna, no pre komplikácie sa jej výstavba predĺži.

Ako poznamenala Lenka Štepaneková, vedúca oddelenia komunikácie Banskobystrického samosprávneho kraja, termín odovzdania cyklotrasy sa posúva približne o mesiac, teda na koniec júla. S predĺžením súvisí aj predraženie stavby, a to o viac ako 180-tisíc eur.

Článok pokračuje pod reklamou


"V zmysle projektovej dokumentácie sa malo nachádzať na telese bývalej železničnej trate v celej dĺžke plánovanej cyklistickej komunikácie podložie zo štrkodrviny, ktoré sa kedysi nachádzalo pod železničnou traťou," uviedla Štepaneková.

Ako ďalej doplnila, na viac ako troch kilometroch trate sa táto štrkodrvina nenachádzala. "Nachádza sa tam len podložie tvorené zeminou. Toto nebolo pri príprave projektovej dokumentácie možné identifikovať. Predmetné podložie zo zeminy je potrebné odkopať a zhutniť kamenivom," dodala hovorkyňa s tým, že potreba stavebných prác na diele vyplynula z takých okolností, ktoré objednávateľ ani zhotoviteľ nemohli predvídať.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross