No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DaD: Výnimočné príbehy kreslené do piesku predvedie ruská umelkyňa

Rimavskosobotský Dom kultúry navštívi ruská umelkyňa, ktorá predvedie výnimočné príbehy kreslené do piesku. Petrohradská rodáčka Eva Aibazová patrí medzi medzi najlepšie umelkyne na svete v v Sand Art-e, v piesočnej animácii. Jej lietajúce ruky a rozprávkový príbeh Alice z krajiny zázrakov môžete vidieť a zažiť už vo štvrtok, 6. júna o 17.00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry. Podujatie je súčasťou 28. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky Divadlo a deti. Podľa domácich organizátorov diváci už túto výnimočnú umelkyňu už raz mohli vidieť v Rimavskej Sobote, kreslila Božie narodenie a so zatajeným dychom ju sledovali aj malé deti.

Jej predstavenia sú obrazy maľované pieskom, ktoré sa vzájomne prelínajú, doplňujú, logicky vrstvia a zanikajú. Eva ako hosť tohto podujatia pieskom namaľuje rozprávkový príbeh. Diváci budú tento príbeh vidieť na plátne a súčasne môžu sledovať sympatickú umelkyňu počas jej tvorivej práce. Svoje umenie predviedla už na svetových pódiách v Rusku, Európe, Egypte, Južnej Kórei, Mexiku a tento krát znovu prichádza na Slovensko.

Pre deti je v rámci celoslovenskej prehliadky ochotníckych divadiel tento týždeň pripravené aj vystúpenie Divadla Haliganda z Košíc. Špecializuje sa na prácu s deťmi od pol roka do 4 rokov a na ich rodičov. Ide o ich už druhé predstavenie v Rimavskej Sobote, na nádvorí Čierneho orla sa s deťmi zabavia na tému Farebný svet. Predstavenie začína v piatok, 7. júna o 17.00 hod. Ako z pripraveného príbehu prezradili organizátori z MsKs, predstavenie je interaktívne a deti majú možnosť v istých častiach priamo vstúpiť do deja prácou s farbami a rukami, šatkami. Po predstavení čaká záujemcov aj veľký farebný workshop s množstvom kreatívnych prvkov pre deti aj rodičov.

V divadle pracujú profesionálni výtvarníci, režiséri a herci. Vedie ho Roman Sorger - televízny a divadelný scenárista a režisér detskej talk show Táraninky či Osmijanko. Stojí aj za koncertom Integrácia, Maškrtníček, ako aj za Otváracím ceremoniálom MS v Hokeji. V Košiciach pravidelne ponúkajú najrôznejšie workshopy pre najmenších a ich rodičov, prevádzkujú montessori herňu, Amadeus – kreatívnu školu pre najmenších a rodinné centrum.

Organizátorom 28. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky divadla dospelých hrajúcich pre deti Divadlo a deti Rimavská Sobota 2019 je Mestské kultúrne stredisko v spolupráci so Základnou umeleckou školou. Vyhlasovateľom a odborným garantom je Národné osvetové stredisko Bratislava. Podujatie sa realizuje s finančnou podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, ktoré je zároveň hlavným partnerom podujatia.

Účastníci 28. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky Divadlo a deti neprídu do Rimavskej Soboty len súťažiť. Organizátori pre nich pripravili zaujímavý divadelný workshop Martiny Jánošíkovej. Večer sa účastníci zabavia na jej storytellingu, ktorému sa venuje od roku 2014 a vedie aj kurzy rozprávania príbehov pre dospelých.

Zdroj: Rimava.sk, MsKs Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross