No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Detská tour Petra Sagana zavíta aj do R. Soboty, bude jej patriť 1. kolo

Rimavská Sobota sa stane dejiskom 1. kola obľúbenej Detskej tour Petra Sagana. Svoje zručnosti a schopnosti na dvoch kolesách budú môcť predviesť malí pretekári 31. marca  v Mestskej záhrade * (Rekreačnej oblasti Kurinec).„Takýmto spôsobom symbolicky preberáme štafetu po meste Lučenec, kde sa 1. kolo organizovalo úspešne predošlé tri roky. Je to výborná správa pre všetky deti, ktoré majú radi bicykel, majú chuť súťažiť a takto sa môžu priblížiť fenoménu, ktorým je náš Peter Sagan,“ uviedol Ondrej Bakša z Cyklistického klubu Rimavská Sobota. Ako ďalej uviedol, pravidelnými účastníkmi sú aj deti z Čiech a Maďarska. „Celkovo možno počítať s účasťou okolo 2000 návštevníkov. Je to tak dobrá príležitosť prezentovať naše mesto i rekreačnú oblasť,“ poznamenal Bakša.

Pozrite si videopozvánku Petra Sagana na obľúbenú Detskú tour
https://www.facebook.com/124830860898458/videos/1183285111836884/

Ďalšie kolá sa budú konať v Nitre, Žiline, Spišskom Hrhove, Novej Dubnici, Trnave, Topoľčiankach, Valči a finále detskej tour Petra Sagana sa bude konať v Košiciach.

Organizátorom detskej tour je Peter Zánický, ktorý je dorasteneckým trénerom Petra Sagana a garantom je samotný Peter Sagan. Peter každoročne svojou návštevou poctí aj súťažiace deti. Pre deti je to jedinečný zážitok, keď sa takto môžu priblížiť k fenoménu akým je Peter. V ročníku 2018 bol Peter priamo medzi deťmi na 2. kole v Nitre. „Vzhľadom na jeho nabitý súťažný kalendár sa nedá predpokladať ale ani vylúčiť, že poctí svojou návštevou aj Rimavskú Sobotu. Nechajme sa prekvapiť. Organizátor túto informáciu vždy tají do poslednej chvíle a takto drží deti v napätí,“ uzavrel Bakša.

  • Aktualizované 9. marca.
    Zdroj: Rimava.sk

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross