No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Divadelný súbor Daxner oslávi už dnes štvrťstoročnicu spomienkovými predstaveniami

19. októbra 2018 |  | | |

Pôsobenie záujmových súborov patrí už roky k neodmysliteľnej súčasti kultúrneho života v Tisovci. Bolo tomu tak v minulosti a je tomu tak i dnes. Hoci trocha predbehneme v roku 2020 si v meste pod Hradovou pripomenú už 160. výročie divadelného hrania v Tisovci, tento rok ich čaká oslava 25. výročia Divadelného súboru Daxner. „Zaujímavým je aj fakt, že práve divadlo je po knižnici najstarším kultúrnovzdelávacím prvkom v meste,“ povedal pre Rimava.sk Michal Stejskal, vedúci DS Daxner.

Je to práve rok 2018, kedy si podľa Stejskala pripomínajú štvrťstoročie obnovenia činnosti Divadelného súboru Daxner, ktorý bez prestávky pôsobí a každoročne produkuje úspešné divadelné hry rôznych žánrov od roku 1993 až doposiaľ. Ako ozrejmil, divadlo sa v Tisovci hráva od roku 1860, ale v niektorých obdobiach aj s niekoľkoročnými prestávkami v činnosti. „Práve 25-ročné obdobie od roku 1993 do roku 2018 možno právom považovať za najproduktívnejšie a najaktívnejšie v histórii ochotníckeho divadla v meste,“ poznamenal.

A túto štvrťstoročnicu sa chystajú aj osláviť. Preto si na 19. októbra členovia DS Daxner pripravili spomienkové predstavenie, ktoré je prierezom posledných 25-tich rokov činnosti. Ako doplnil, premietané ukážky z jednotlivých predstavení od roku 1993 sa budú striedať so živými ukážkami a vstupmi moderátorov, ktorými budú samotní herci.

„Veríme, že táto forma našej prezentácie, pod režijnou taktovkou Jarka Lacka, zaujme všetkých, ktorých sme na tento večer pozvali do kinosály Mestského kultúrneho strediska v Tisovci – hercov súčasných i bývalých, hostí, divadelných kolegov z iných súborov a našich priaznivcov v meste, občanov,“ zakončil vedúci divadelného súboru v Tisovci.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross