No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do Hnúšte mieri spoločnosť z R. Soboty s viac ako miliónovou investíciou

3. februára 2014 |  | |

versaco-rimavska-sobotaDo Hnúšte mieri nový investor. Expandujúca spoločnosť Versaco, ktorá sídli v areáli bývalých konzervární na Cukrovarskej ulici v Rimavskej Sobote, odkúpila majetok bývalej gumárenskej spoločnosti T-Gum a od samosprávy žiada ďalšie priestory do prenájmu. Ako Rimava.sk ďalej informovala prednostka mestského úradu v Hnúšti Oľga Maciaková, spoločnosť ich požiadala o prenájom približne 6 tis. m2 v priemyselnej zóne a poslanci mestského zastupiteľstva to na poslednom rokovaní jednohlasne odsúhlasili. „Potrebujú na rozšírenie svojej kapacity aj nájom našich hál,“ priblížila Maciaková, podľa ktorej im na 20 rokov prenajali majetok s ročným nájmom 32 tis. eur. Ako doplnila, v priebehu piatich rokov spoločnosť musí vytvoriť 60 pracovných miest a má preinvestovať minimálne 1,5 mil. eur.

Investor sa zaoberá výrobou krytov kolies na motorové vozidlá. Ako Maciaková spomenula, 400 tis. eur už investovali do kúpy nehnuteľnosti, koľko bude stáť celková rekonštrukcia hál, strechy, podláh a všetkých vnútorných rozvodov ešte nevedia.

O vyjadrenie sme požiadali aj zástupcu spoločnosti. Téme sa budeme venovať.  Investor z R. Soboty sa ešte nepresťahoval, ľudia sa už pýtajú na prácu

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross