No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Investor z R. Soboty sa ešte nepresťahoval, ľudia sa už pýtajú na prácu

14. februára 2014 |  | | |

hnusta-investorInvestor z Rimavskej Soboty, ktorý sa bude kvôli rozšíreniu výroby sťahovať do Hnúšte, už eviduje prvých záujemcov o prácu. Ako Rimava.sk začiatkom mesiaca informovala, spoločnosť v dražbe odkúpila majetok bývalej gumárenskej spoločnosti T-Gum v Hnúšti a od samosprávy dostane do prenájmu ďalšie priestory na 20 rokov s ročným nájmom 32 tis. eur. Podľa podmienok stanovených samosprávou majú v priebehu piatich rokov vytvoriť 60 pracovných miest a preinvestovať minimálne 1,5 mil. eur. „Sú tam priestory dostatočne veľké pre výrobu a našim zámerom je splniť podmienky mesta,“ povedal pre Rimava.sk riaditeľ spoločnosti Versaco Erik Gál, podľa ktorého už majú prvých záujemcov o prácu, no presný termín, kedy začnú ľudí prijímať, uviesť nevedel. Ako zdôraznil, sú len na začiatku ich zámeru rozšírenia výroby, a keďže priestory v Hnúšti odkúpili len koncom roka, potrebujú ich najprv opraviť. „Výrobná hala nie je spôsobilá na užívanie, strecha zateká a budova chátra. Momentálne vypracovávame projektovú dokumentáciu, aby sme vedeli vyčísliť konkrétne náklady na opravu a rekonštrukciu,“ povedal riaditeľ spoločnosti, podľa ktorého sa medzičasom uchádzajú aj o dotáciu z Európskej únie na inováciu technológie.

Investor odchádza z mesta, lebo nenašiel vhodné priestory na kúpu

Spoločnosť, zaoberajúca sa výrobou puklíc, aktuálne sídli v podnájme na Cukrovarskej ulici. Nové priestory podľa riaditeľa hľadali už od roku 2011, odkedy majú investora z Poľska. Ako spomenul, požadovali halu o veľkosti približne 5 tis. m2. „Aj keď ich je v Rimavskej Sobote niekoľko vhodných, sú v súkromných rukách, ale na predaj nie sú,“ tvrdí Gál, podľa ktorého rokovali aj s tunajšou samosprávou. Ako povedal, mesto však majetkom, ktorý by bol pre nich vhodný, nedisponuje. Gál zároveň priznal, že priestory na odkúpenie hľadali aj v Lučenci či Fiľakove. Podľa riaditeľa na novom mieste plánujú rozšíriť výrobu o nové produkty. Ako Gál spomenul, 90 percent výroby ide na export do celej Európy aj mimo nej.

Nezamestnanosť v okrese Rimavská Sobota bola koncom roka podľa informácií Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny vo výške 31,24 percenta.

[nggallery id=1304]

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: spoločnosť Versaco


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross