No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do Lučenca mieri ďalší investor, chce zamestnať desiatky ľudí

16. januára 2019 |  | |

Do metropoly Novohradu, Lučenca, mieri ďalší investor. Spoločnosť Poortjes chce v priemyselnom parku vystavať novú halu na výrobu, montáž a skladovanie hliníkových i železných brán a oplotení. Celková investícia by mala podľa predložených materiálov na rokovanie predstavovať 200 tis. eur. Investor plánuje vo svojom závode zamestnať 30 ľudí. Tento zámer lučeneckí mestskí poslanci odsúhlasili na svojom uplynulom rokovaní.

Podľa dôvodovej správy mesto prenajme spoločnosti pozemok o výmere 4400 metrov štvrocových, na ktorých investor bude môcť svoju výrobnú halu vystavať. Ako odznelo na utorkovom rokovaní, nájomnú zmluvu by mohli schvaľovať už budúci mesiac, vo februári. Pričom podľa dôvodovej správy výstavba závodu by bola zahájená v októbri tohto roka, ukončenie výstavby najneskôr do marca 2020 a závod by bol skolaudovaný do júla 2020.

Spoločnosť Poortjes by však nemala byť posledným investorom v Lučenci. Ako avizovala na zasadnutí primátorka mesta Alexandra Pivková, záujem prejavili aj ďalší menší investori.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross