No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do okresu R. Sobota poputuje od vlády miliónová finančná pomoc

Vláda SR na svojom dnešnom výjazdovom rokovaní v obci Jesenské schválila ďalšiu finančnú pomoc pre okres Rimavská Sobota. Poputuje do neho milión eur.Sumu si rozdelia mestá a obce Rimavskosobotského okresu na rôzne účely. V rámci mesta Rimavská Sobota sa 100 tis. eur využije na vybudovanie hľadiska na Zimnom štadióne. Po 6 tis. eur dostanú aj niektoré športové kluby na materiálno-technické vybavenie. Medzi nimi je Taekwondo klub Falcon, TJ Mladosť Judo Rimavská Sobota, Zápasnícky oddiel Lokomotíva, Lukostrelecký klub Bašta a Bedmintonový klub. Ďalších 3 tis. eur poputuje na rekonštrukciu detského ihriska na Šibeničnom vrchu a 4 tis. eur sa využije na rekonštrukciu zasadacej miestnosti v mestskej časti Nižná Pokoradz.

Do ďalšieho mesta v okrese – do Hnúšte – Vláda SR schválila 50 tis. eur na výstavbu ihriska s umelou trávou pri Základnej škole Klokočova. Ďalších 30 tis. eur pôjde aj do tretieho mesta regiónu. V Tisovci túto sumu využije tamojšia farnosť Rímskokatolíckej cirkvi na rekonštrukciu kostola Nanebovzatia Panny Márie. Rovnakú sumu využijú aj v obci Rimavské Zalužany, a to na rekonštrukciu miestnej komunikácie.

Miliónovú finančnú injekciu využijú aj ďalšie obce. Prevažne rovnako na rekonštrukciu miestnych komunikácií, ale aj opravu kultúrnych i obecných domov. Vláda SR však dvom obciam aj navýšila ich finančnú pomoc. K navrhovaným 18 tis. eur pridali ďalších 50 tis. eur pre obec Číž, ktorá financie využije na rekonštrukciu miestnej komunikácie. Rovnako vláda navýšila finančnú pomoc aj obci Jesenské o ďalších 15 tis. eur.

Kompletný prehľad prerozdelenia finančnej pomoci od Vlády SR nájdete TU.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross