No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do súťaže o Žihadielko sa môžu zapojiť všetky slovenské mestá. Vyhrá R. Sobota aj tretie?

12. septembra 2019 |  | 

Spoločnosť Lidl nedávno avizovala piaty ročník súťaže o detské ihrisko Žihadielko. Podľa organizátorov však už pôjde o posledný ročník. Avšak tohto ročníka sa budú môcť zúčastniť všetky slovenské mestá. „Bez ohľadu na to, či sa v nich nachádza Lidl predajňa potravín,“ avizujú organizátori. Okrem toho sa do súťaže budú môcť zapojiť aj tie mestá, ktoré už detské ihrisko Žihadielko majú, a to aj bez ohľadu na počet ihrísk s motívom Včielky Maji získali z minulých ročníkov.

O detské ihrisko Žihadielko chce zabojovať aj mesto Tisovec. Na uplynulom mestskom zastupiteľstve to uviedla primátorka mesta Irena Milecová. „Pôjdeme hneď do tej výzvy,“ avizovala primátorka Tisovca.

Zabojovať o detské ihrisko, a to už tretie, bude môcť aj Rimavská Sobota. To posledné slávnostne otvorili na Sídlisku Rimava v sobotu 8. júna. Ako vtedy povedal pre Rimava.sk obchodný riaditeľ spoločnosti Lidl Marián Šimko, pri organizovaní od prvého ročníka nerátali s tým, že čo s mestami, ktoré vyhrajú prvýkrát, nakoniec vytvorili špeciálnu skupinu pre tieto mestá. Ale to, či sa do súťaže môžu tieto víťazné mestá zapojiť aj v pripravovanom, piatok, ročníku ešte pri odovzdávaní ihriska nebolo isté. „Budeme musieť nad tým pouvažovať, či je to výhodné a či nedáme priestor aj ostatným mestám,“ povedal vtedy Šimko.

Nakoniec sa spoločnosť Lidl rozhodla dať aj do tretice šancu víťazom z uplynulých ročníkov. Rimavskú Sobotu tak zrejme opäť čaká veľké hlasovanie verejnosti, ktoré by sa malo spustiť 13. januára 2020 a potrvá do 29. februára 2020. Vyhlásenie výsledkov a desiatich víťazov sa dozvieme v priebehu marca 2020. Počet detských ihrísk Žihadielko sa tak po piatom ročníku súťaže zaokrúhli na 50 ihrísk v rámci Slovenska. Bude medzi nimi aj po tretí raz Rimavská Sobota? Termín prihlásenia miest a obcí je do 30. novembra 2019. Viac informácií na tejto stránke.

Zdroj: Rimava.sk, zihadielko.sk FOTO: Lidl


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross