No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dobrá správa pre cestujúcich, prímestské autobusové linky opäť premávajú po pôvodných trasách

9. februára 2024 | | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Od septembra minulého roku sme do Rimavskej Soboty a z nej cestovali podľa upravených cestovných poriadkov spoločnosti SAD Lučenec. Pozmenené boli na základe prebiehajúcich stavebných prác na Sobôtke, v smere na Lučenec, Hnúšťu, Bátku a Košice.

Zmenou dopravného značenia a povolenia výjazdu z mesta a vjazdu do mesta, prijali nové opatrenia aj v dopravnej spoločnosti. Po novom teda môžete nastupovať aj na zastávkach Malohontská, Pivovar, Tesco či Sobôtka SAD. Pre portál Rimava.sk to potvrdila Ľudmila Kantoráková, referentka a zastupujúca vedúca útvaru kontroly a riadenia kvality SAD Lučenec.

Článok pokračuje pod reklamou


"Na základe oznámenia dodávateľa stavebných prác spojených s výstavbou okružnej križovatky na Sobôtke doručeného e-mailom dňa 3. januára 2024 a po prerokovaní a schválení zmeny cestovného poriadku Banskobystrickým samosprávnym krajom dňa 4. januára 2024, začali dňom 5. januára 2024 autobusy prímestskej autobusovej dopravy, vykonávajúce spoje do Lučenca, Poltára, Hrachova, Hnúšte, Tisovca a Brezna, premávať po pôvodnej trase zo zastávky Rimavská Sobota, AS cez zastávky: Šrobárova, Malohontská, Pivovar, Tesco, Sobôtka SAD. Po obchádzkovej trase už nepremáva žiadna prímestská autobusová linka," vysvetlila.

Tiež doplnila, že čo sa týka autobusových spojov mestskej autobusovej dopravy (MHD) 609101/67, 609101/23 a 609101/9, ktoré z dôvodu dočasného dopravného značenia nevedia odbočiť z cesty I/16 na cestu II/531, čiže z Košickej cesty na Cukrovarskú ulicu, premávajú po autobusovú zastávku Rimavská Sobota, Mlyny a následne sa presúvajú na autobusovú zastávku Rimavská Sobota, Sobôtka SAD.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross