No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dobrovoľníci z Teplého Vrchu zvíťazili rekordným časom

hasicska-sutaz-brezovoDobrovoľní hasiči z Teplého Vrchu dosiahli rekordný čas v požiarnom útoku v súťaži hasičských družstiev. V sobotu, 20. augusta, si z Rimavského Brezova odniesli pohár. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla Jozefína Očenášová, riaditeľka výboru dobrovoľnej požiarnej ochrany v Rimavskej Sobote, dobrovoľní hasiči z Teplého Vrchu s rekordným výsledným časom pod 14 sekúnd - 13,88 s obhájili Brezovský a putovný pohár predsedu DHZ Rimavské Brezovo. V poradí 8. ročníka súťaže sa zúčastnilo 17 mužských a 7 ženských družstiev.

Na záver súťažnej sezóny sa 17. septembra najlepšie družstvá troch okresov Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava, ktoré postúpili z okresného kola, stretnú v Gemerskej Vsi, kde si zmerajú sily a „pobijú sa“ o Gemerský pohár.
Okrem súťaže v požiarnom útoku poháre čakali aj na najlepšieho prúdara a prúdarku. „Iba 13,58s je čas, za ktorý nastriekal vodu Ján Giertli a tak sa zaslúžene stal najlepším prúdarom súťaže, najlepšou prúdarkou sa stala Kristína Frlajsová z DHZ Budča. Medzi ženami dominovali práve hasičky z DHZ Budča, kde obidva ich tímy zviedli najväčší boj práve medzi sebou a obsadili tak prvé aj druhé miesto,“ priblížila Očenášová.
V Rimavskom Brezove podľa nej vždy vládne príjemná atmosféra a domácim nechýbajú skúsenosti s organizovaním. „Každý rok hasiči v Rimavskom Brezove v spolupráci s obcou usporiadajú akcie ako hasičský ples, pochovávanie basy, MDŽ pre ženy, Panter Cup – futbal dobrovoľných hasičských zborov, turistický pochod po stopách našich osloboditeľov, či nočnú hasičskú súťaž o pohár starostu obce Rimavské Brezovo. Nebolo tomu inak ani v tomto roku. A preto sa tam my hasiči vždy radi vraciame,“ poznamenala Očenášová.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: OV DPO Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross