No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dokument o Rimavskej Sobote zožal úspech aj u odbornej verejnosti

Spolok lokálnych a regionálnych televízii (LOTOS) už po 20-ty krát zorganizoval workshop, na ktorom mohli televízie predstaviť ich najlepšiu prácu, ktorá sa im podarila počas tohto roka. Zastúpenie mala aj TV Rimava, a to v podobe dvoch dokumentárnych filmov 20-ročného filmára Mateja Kováča, ale aj reklamnej tvorby Vladimíra Vetráka.

Cenou za reklamu s názvom Futbalista Teatro odborná porota ocenila Vladimíra Vetráka za nápad. Matej si prevzal dve ceny. Tou prvou bola Cena Spolku lokálnych a regionálnych televízii za dokument s názvom Vitéz. A tou druhou bola Cena literárneho fondu v sekcii pre tvorivú činnosť v oblasti televízie, filmu a video tvorby za dokument Sobota dnes, včera a zajtra.

„Je to obrovský úspech nielen pre mňa, ale samozrejme pre všetkých tých, ktorí so mnou na tom dokumente spolupracovali a toto má určite veľkú hodnotu. Ale podstatnejšie je to, čo si z toho dokumentu Soboťania odniesli,“ povedal Matej. Ako ďalej uviedol, Soboťania by sa nemali báť verejne diskutovať o tom, čo sa v skutočnosti v 90-tych rokoch v Rimavskej Sobote udialo. „Pretože tá stigma sa nesie týmto mesto a prenáša sa z generácie na generáciu. A práve tá moja generácia, ktorá túto dobu nezažila, tak si zaslúži vedieť tú skutočnú pravdu,“ doplnil. Matej však po tomto dokumente nezaspal na vavrínoch.

Reportáž TV Rimava z udeľovania cien si môžete pozrieť TU.

Aktuálne pripravuje druhú časť dokumentu o Rimavskej Sobote. Podľa jeho slov bude táto časť viac zameraná na oblasť kultúry a športu v meste.

Z ocenenia sa netešil len Matej. Svoje nadšenie neskrývala ani Dana Reindlová riaditeľka spolku LOTOS a RTV Prievidza. „Čo ma mimoriadne potešilo bolo to, že jeden z najúspešnejších autorov tohto ročníka má 20 rokov. Presne toľko rokov ako má táto naša prehliadka,“ uviedla. Príjemne prekvapený bol aj Richard Žolko porotca z Literárneho fondu. Ako povedal, je to pre neho príjemné prekvapenie, keď takýto mladý človek odovzdá takúto kvalitnú prácu aj s takým posolstvom. „Aj témy, ktoré si vyberal ani tak neprináležia takému mladému človeku, ale je dobré, že sa mladí ľudia venujú takýmto témam a poukazujú na problémy v regiónoch, ktoré sa ukazujú. V dokumente sa ukazuje všetko – smiech, smútok, vízia,“ priblížil.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Matej Kováč


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross