No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Autobusová stanica sa bude rekonštruovať, poslanci odpredali jej poddiel SAD Lučenec

3. marca 2010 |  | | |

Rimavskosobotskí poslanci na dnešnom rokovaní odsúhlasili odpredaj spoluvlastníckeho poddielu autobusovej stanice a jej priľahlých pozemkov. Slovenská autobusová doprava (SAD) Lučenec, a.s., ktorá zvyšnú časť stanice v Rimavskej Sobote spravuje, ju od mesta odkúpi za viac ako 240 tis eur.

.

.

Na rokovaní so zámerom modernizácie autobusovej stanice poslancov informoval výkonný riaditeľ lučeneckej spoločnosti SAD Vojtech Kupka. Na odpredaji sa zhodli všetci prítomní sedemnásti poslanci.

Spoločnosť sa kúpou objektu zaviazala do troch rokov preinvestovať minimálne 332 tis. eur. Jej zámerom je podľa Kupku komplexná oprava, rekonštrukcia exteriéru a interiéru budovy pre cestujúcich ako aj vykurovacieho systému a vzduchotechniky, modernizácia infocentra či rozšírenie ponuky služieb v prospech cestujúcich. Ako Kupka tvrdí, modernizáciou prešla pred dvomi rokmi autobusová stanica v Revúcej, teraz sa modernizuje v Lučenci, dokončenie investície za 2,5 mil. eur sa plánuje v auguste.

Poslanci o odpredaji časti autobusovej stanice a jej priľahlých pozemkov mesta ako prebytočnej časti majetku rozhodli koncom minulého roka.

.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross