No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Fiľakovo chce zachovať hlavnú železničnú stanicu. Spustilo preto petíciu

13. apríla 2022 | |  | 
Vlaková stanica vo Fiľakove. Zdroj: mapio.net

FIĽAKOVO - Samospráva Fiľakova spustila petičnú akciu. Jej cieľom je zachovanie hlavnej železničnej stanice ako výstupnej a nástupnej stanice všetkých rýchlikov a osobných vlakov premávajúcich cez mesto.


Prečítajte si tiež: Železnice nepočítajú s využívaním hlavnej stanice vo Fiľakove. Rýchliky by mali stáť na malej zastávke, primátor sa obáva aj dlhých kolón


Radnica tak reaguje na avizované plány Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), a. s. Tá rozhodla, že podľa nového cestovného poriadku, ktorý do platnosti vstúpi v decembri, nebudú rýchliky vo Fiľakove stáť na hlavnej železničnej stanici, ale na malej zastávke pri autobusovej stanici.

Článok pokračuje pod reklamou


"To by bolo podľa viacerých predzvesťou redukcie železničnej osobnej dopravy v našom mikroregióne. Ako primátor som sa na dotknutý odbor ministerstva dopravy obrátil protestným listom a vyžiadal som si aj možnosť osobného stretnutia k téme. Paralelne s tým však – ako ste to viacerí aj žiadali – spúšťame aj občiansku petíciu," napísal na svojej stránke na sociálnej sieti primátor Attila Agócs.

Riaditeľ odboru komunikácie a hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko, (ZSSK) a. s. Tomáš Kováč uviedol, že ZSSK sa pre zmenu rozhodlo z dôvodu skrátenia doby cestovania medzi Zvolenom a Košicami. 

"Petíciu bude možné osobne podpísať v klientskom centre mestského úradu, na obecných úradoch okolitých obcí či na hromadných podujatiach, napríklad Palóckej Veľkej noci. Podpísať ju je možné aj online na odkaze," uviedla hovorkyňa mesta Fiľakovo Klaudia Mikuš Kovácsová.


Prečítajte si tiež: Potvrdené: Rýchliky nebudú vo Fiľakove stáť na hlavnej železničnej stanici


Kompletné znenie petície a možnosť podpísať ju nájdete NA TOMTO ODKAZE.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross