No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Firma, ktorá mala zrekonštruovať chodníky na Šibeničnom vrchu odstúpila od zmluvy, nahradí ju iná

30. júna 2022 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – V máji tohto roka sme vás informovali o rekonštrukcii chodníkov na uliciach Liesková a Veterná. Firma STRABAG s.r.o., ktorá mala zákazku zrealizovať, od zmluvy odstúpila po 6 týždňoch od jej uzatvorenia.

Do verejného obstarávania sa prihlásila nová firma, ktorá rekonštrukciu urobí za vyššiu sumu. Poslanci na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) museli rozhodnúť o tom, či navýšia na rekonštrukciu peniaze.

Článok pokračuje pod reklamou


Celková rekonštrukcia mala predstavovať sumu viac ako 147-tisíc eur a vyhradená bola z mestského rozpočtu. Avšak dodávateľ STRABAG s.r.o., ktorý bol vo verejnom obstarávaní úspešný a zákazku vyhral, ku dňu 10. 6. 2022 od zmluvy odstúpil.

Muráriková pre Rimava.sk uviedla, že aj napriek tomu, že k predmetnej zákazke bolo vyhlásené nové verejné obstarávanie, termín realizácie sa zatiaľ nemenil a ostal ako v pôvodných podmienkach, t. j. do 30. 9. 2022.

„Vzhľadom na to, že bola už uzavretá zmluva, tak sme museli urobiť nové verejné obstarávanie, pretože už nemohol nastúpiť ten, ktorý bol druhý v poradí,“ vysvetlila Muráriková na zasadnutí MsZ.

Nové verejné obstarávanie vyhrala firma Cesty Košice s.r.o., ktorá ale svoju ponuku na realizáciu vyhodnotila o 13-tisíc eur vyššiu, ako bola pôvodná ponuka od firmy STRABAG s.r.o.

Navýšenie finančných prostriedkov na obnovenie povrchu súčasných chodníkov schválilo mestské zastupiteľstvo vo štvrtej zmene rozpočtu mesta na rok 2022.

Stavebné práce budú zahŕňať odstránenie starého asfaltového krytu, úpravu podložia, pokládku obrusnej vrstvy asfaltového betónu a pokládku obrubníkov. 


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross