No active "ca-sidebar-197687" sidebar

RIM. SOBOTA: Na Šibeničnom vrchu majú rekonštruovať chodníky

18. mája 2022 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Na Šibeničnom vrchu sa bude rekonštruovať. Na uliciach Liesková a Veterná plánujú obnoviť povrch súčasných chodníkov. Potvrdila nám to vedúca odboru rozvoja mesta z Mestského úradu Rimavská Sobota Eva Muráriková.

"Zmluva na realizáciu zákazky Obnova povrchu chodníkov v meste Rimavská Sobota - ulica Liesková a Veterná bola podpísaná 26. 4. 2022," uviedla pre Rimava.sk.

Článok pokračuje pod reklamou


Celková realizácia rekonštrukcie predstavuje sumu viac ako 147-tisíc eur a bude putovať z mestskej kasy. Finančné prostriedky na realizáciu boli schválené v rozpočte mesta.

Ako ďalej uviedla, stavebné práce budú zahŕňať odstránenie starého asfaltového krytu, úpravu podložia, pokládku obrusnej vrstvy asfaltového betónu a pokládku obrubníkov. "Chodníky sú v zlom technickom stave," dodala Muráriková.

"Obmedzenia cestnej premávky budú len v minimálnom rozsahu, obmedzenia sa budú týkať pešej dopravy počas rekonštrukčných prác," vysvetlila a dodala, že presný termín realizácie zatiaľ nie je stanovený, pretože mesto momentálne s dodávateľom rokuje o príprave a aj priebehu prác.

Ako sa uvádza v zmluve s dodávateľom, termín ukončenia realizácie je stanovený na 30. septembra.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross