No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LUČENEC: V mestskej autobusovej doprave nastanú zmeny, upravená bude aj výška cestovného

15. marca 2023 | | |  | 
Zdroj: SAD Lučenec

LUČENEC – V mestskej autobusovej doprave (MAD) v Lučenci nastanú zmeny. Poslanci a poslankyne na marcovom zasadnutí schválili optimalizáciu a zefektívnenie MAD, ktorá zahŕňa úpravu výšky cestovného a zrušenie niektorých spojov, respektíve redukciu spojov na konkrétnych linkách.

Ako informoval náš partnerský web Novohradské.sk, samospráva sa pre tento krok spolu s dopravcom rozhodla z dôvodu zníženia straty, ktorú MAD produkuje. Kým predpokladané výdavky za vlaňajšok sa pohybujú vo výške okolo 700-tisíc eur, predpovede na tento rok počítajú so stratou 800-tisíc eur. Radnica na fungovanie MAD na rok 2023 v rozpočte vyčlenila pol milióna eur.

Článok pokračuje pod reklamou


K zníženiu straty má prispieť zrušenie najmenej vyťažených spojov (menej ako 10 cestujúcich) na linkách 606101 a 606103, pozastavenie linky 606103 počas letných prázdnin a redukcia liniek 606104 a 606105, v ktorých ponechajú štyri najvyťaženejšie spoje (dva ráno, dva popoludní).


  • Linka 606101: Lučenec, Rúbanisko II kotolňa - Lučenec, AS - Lučenec, Opatová, Lute - Lučenec, Dol. Slatinka ústav
  • Linka 606103: Lučenec, Ľadovo, otoč - Lučenec, Rúbanisko II kotolňa - Lučenec, Haličská cesta Gymnázium - Lučenec, AS - Lučenec, Vajanského Benzinol - Lučenec, Mikušovská cesta SAD
  • Linka 606104: Lučenec, Malá Ves - Lučenec, AS - Lučenec, Zvolenská cesta, SOŠ - Lučenec, Zvolenská cesta, plaváreň
  • Linka 606105: Lučenec, Fiľakovská cesta, Cirko - Lučenec, Mestský úrad - Lučenec, AS (zdroj: sadlc.sk)

Súčasťou schválenej optimalizácie a zefektívnenia MAD je aj zmena cestovného. Aktuálny a nový cenník si môžete pozrieť nižšie (prvé dva obrázku sú aktuálny cenník, zvyšné dva obsahujú nové ceny cestovného).

Zmeny vstúpia do platnosti 1. apríla. Mesto v informatívnej správe dodáva, že "nastavenie tohto režimu je dočasné a v prípade zvýšenia príjmov v rozpočte mesta bude fungovanie MAD v meste upravované a prehodnocované v zmysle platného plánu dopravnej obslužnosti."


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross