No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nad rekonštrukciou chodníkov v Tisovci visí otáznik

Tohtoročný rozpočet mesta Tisovec počíta s rekonštrukciou chodníka na Ulici Sládkovičovej, s rekonštrukciou chodníka prepoj Daxnerovej a Francisciho ulice či s rekonštrukciou cesty na Jesenského ulici vrátane lávky, ktorá je v zlom stave. Pre Rimava.sk to potvrdil prednosta tisovského mestského úradu Tibor Tokár. Ako dodal, či sa to však zrealizuje v tomto roku, je otázne. Podľa jeho slov by to veľmi chceli uskutočniť, ale realizácia viacerých investičných akcií je v meste pozastavených. Platí to aj o spomínaných rekonštrukciách. Čo sa týka plošnej údržby, počítajú s bežnými vysprávkami.

Článok pokračuje pod reklamouSamospráva nevie, aký dopad bude mať pandémia koronavírusu na príjmovú časť rozpočtu. „Ak nebude potrebné tie financie, ktoré máme na investície, viazať na bežné výdavky, určite by sme chceli niečo zrealizovať, ale niečo si nechať aj ako rezervu. Nemienime len spomínať COVID – 19, ale aj niečo urobiť,“ povedal prednosta úradu.

Medzi investičné akcie, ktoré bežia, patrí rekonštrukcia objektu na požiarnu zbrojnicu, rekonštrukcia komunitného centra Tisovec, ktoré budú prevádzkované v mestskej časti Rimavská Píla, zakúpenie mostovej váhy na Rudov dvor, projektová dokumentácia k projektu centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti, zvýšenie bezpečnosti priechodov pre chodcov či vznikajúce parkovacie miesta na Daxnerovej ulici.

Tokár sa domnieva, že z investičných akcií, ktoré sú teraz pozastavené, bude zrejme prioritou na leto rekonštrukcia plynovej kotolne v materskej škole Rimavská Píla a rekonštrukcia plynovej kotolne na mestskom úrade. K tomu sa však ešte má vyjadriť mestské zastupiteľstvo.

V Tisovci vzniknú parkovacie miesta

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross