No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Národná diaľničná spoločnosť chystá komplexnú opravu úseku R2 pri Mýtnej

17. marca 2023 | |  | 
Most na R2 pri Mýtnej. Foto: FB NDS

MÝTNA – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) sa chystá na komplexnú opravu úseku R2 pri Mýtnej. V tejto časti novej rýchlostnej cesty došlo k sadaniu opôr mosta, a preto je pre motoristov uzavretý. Diaľničiari o tom informovali na sociálnej sieti.

"Na základe geodetických meraní samotného mosta, priestoru pred a za ním, sme pripravili zoznam opatrení pre komplexnú úpravu v úseku, v ktorom došlo k sadaniu mostného a cestného telesa. Ide o rektifikáciu ložísk na dvoch oporách, úpravu na odvodnení mosta, úpravu na dlažbe pod mostom a úpravu výškového vedenia zvodidiel na krídlach," konkretizuje NDS.

Článok pokračuje pod reklamou


Spoločnosť dodáva, že potrebné budú práce aj na mostných záveroch, úprava stredného deliaceho pruhu, protihlukovej steny, vozovky v potrebnej dĺžke, betónového monolitického žľabu a výšková úprava inklinometra v strednom deliacom pruhu pri dvoch oporách.

Termín ukončenia prác zatiaľ NDS konkretizovať nevie. K dátumom sa vyjadria po oboznámení sa s harmonogramom prác, ktorý im poskytne dodávateľ. Presnú príčinu vzniku problému má priniesť konečné rozhodnutie stavebného dozoru.

Úsek R2 Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce otvorili 19. decembra. Náklady na projekt sa vyšplhali na 136 miliónov eur. Jedným z cieľov výstavby bolo odklonenie nákladnej dopravy, ktorá zaťažovala najmä Mýtnu a Lovinobaňu. Most mierne klesol v decembri po otvorení vyše trinásťkilometrového úseku. Odvtedy je po ňom zakázaný prejazd a motoristi ho musia obchádzať pomocou blízkej kruhovej križovatky.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross