No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obec dostala z ministerstva viac ako 58-tisíc eur na opravu chodníka

8. apríla 2022 | |  | 
Foto ilustračné: obec Hradište. Zdroj: googlemaps

HRADIŠTE - Aj obec Hradište v Poltárskom okrese zrekonštruuje chodník. Finančnú injekciu, tak ako mnohým iným obciam, na podporu zvyšovania kvality bývania a zlepšenia dopravnej a technickej vybavenosti poskytlo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

Starostka obce Nataša Iskrová pre Rimava.sk potvrdila, že začiatok realizácie projektu odhaduje na mesiace apríl - máj. Povedala tiež, že chodník v obci sa momentálne nachádza v zlom stave.

Článok pokračuje pod reklamou


Finančné prostriedky na opravu predstavujú viac ako 58-tisíc eur a projekt bude realizovaný bez spoluúčasti obce.


Prečítajte si tiež: Obec opraví cesty a postaví novú škôlku. Vytvoriť chce aj zdravotné stredisko a pamätný dom


"Je to chodník robený ešte z betónových kociek, ktoré sú už na mnohých miestach rozpadnuté. Obrubníky, ktoré majú spevňovať chodník na mnohých miestach chýbajú alebo sú poškodené. Tiež šachty, ktoré sa nachádzajú na niektorých miestach chodníka, sú prepadnuté," vysvetlila.

Ďalej uviedla, že dôvodom rekonštrukcie chodníka v hornej časti obce Hradište je aj zvýšenie bezpečnosti chodcov a taktiež skrášlenie infraštruktúry obce.


Prečítajte si tiež: Aj obec s 54 obyvateľmi môže byť úspešná s projektmi. Získali financie na opravu cesty


Chodník by mal byť opravený v dĺžke 325 metrov. "Rekonštrukciou chodníka v hornej časti obce Hradište budú miestne komunikácie a chodníky v našej obci celkom v poriadku," dodala.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross