No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obyvateľom Sídliska Rimava prekáža zápach z podchodu na dvojprúdovke

18. apríla 2012 |  | | |

Obyvateľom druhého najväčšieho rimavskosobotského sídliska, Sídliska Rimava, prekáža zápach, ktorý sa šíri z dlhodobo nevyužívaného podchodu na Malohontskej ulici. Informoval o tom poslanec Štefan Baláž na uplynulom rokovaní mestského zastupiteľstva. Na Baláža, ktorý v mestskom parlamente zastupuje obyvateľov volebného obvodu č. 3 (Sídlisko Rimava – Malohontská) sa podľa jeho slov obrátili viacerí obyvatelia sídliska. Podchod je postavený pod križovatkou v strede Malohontskej ulice, je uzavretý približne 20 rokov a neslúži svojmu účelu. „Nevedeli ho využívať ľudia s kočíkmi a po dažďoch v ňom ostávala voda,“ priblížil pre Rimava.sk Baláž, podľa ktorého podchod fungoval len krátko a boli s ním iba starosti.

Poukázal tiež na to, že postavením kruhovej križovatky v polovici dvojprúdovky by sa spružnila doprava. Ako Baláž uviedol, je si vedomý, že mesto nemá peniaze, a vie, že by do cudzieho majetku (Malohontská ulica je v správe BBSK, pozn. red.) nemalo investovať, práve preto chcel apelovať aj na poslancov Banskobystrického samosprávneho kraja. „Pri Dome kultúry je postavená kruhová križovatka a dalo sa to,“ konštatoval Baláž. Zároveň podotkol, že v meste sú už tri kruhové križovatky, za ich výstavbou sú však obchodné centrá. Poslanec  Ján Végh poukázal na to, že na Malohontskej ulici by mal byť aspoň jeden prechod pre chodcov so svetelnou signalizáciou, čo by malo zvýšiť bezpečnosť, hlavne detí a starších ľudí.

Podľa vedúcej odboru rozvoja mesta na mestskom úrade Evy Murárikovej sa samospráva týmito problémami bude zaoberať až po schválení rozpočtu. „V rámci finančných možností mesta a platných legislatívnych podmienok,“ povedala pre Rimava.sk Muráriková. Primátor Jozef Šimko poslancom pripomenul, že  kruhový objazd a svetelná signalizácia na Malohontskej ulici nepatrí do kompetencií mesta, nakoľko vlastníctvom komunikácie je BBSK.

Podchod pod Malohontskou ulicou však patrí mestu.  Ako už Rimava.sk v minulosti informovala, podchod má viacero nedostatkov. Nie je tam zabezpečený bezbariérový prístup, prekrytie schodiska, schody nie sú navrhnuté, resp. realizované podľa základných pravidiel navrhovania schodíšť, nie je dodržaná „podchodná“ výška a pomer šírky i výšky schodišťového stupňa. V podchode je z neznámych príčin spodná voda. Keďže sa tam navyše začali zdržiavať bezdomovci, podchod bol začiatkom 90-tych rokov uzavretý. Postavený bol na prelome 70 a 80-tych rokov ako súčasť dvojprúdovej cesty, po asanácii starej časti mesta.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross