No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Od Rimavskej Soboty do Brezna už po ceste I. triedy

10. februára 2009 |  | | | |

Do opráv a údržby novozaradenej štátnej komunikácie medzi Rimavskou Sobotou a Breznom sa koncom minulého roka preinvestovalo približne 765 tis. eur ( približne 23 mil. korún). Rimava.sk informovala hovorkyňa Slovenskej správy ciest (SSC) Iveta Fedorová. Ako pre Rimava.sk potvrdila, v minulom roku to bola jedna z najväčších investícií SSC v okrese Rimavská Sobota.

Podľa Fedorovej najväčšou čiastkou, viac ako 391 tis. eur (11,7 mil, korún), bola oprava úseku cesty Rimavská Sobota – Tisovec v rozsahu 16 630 m2. „Zriadenie nových oceľových zvodidiel v celkovej dĺžke takmer 3,6 km predstavovalo sumu takmer 290 tis. eur ( približne 8,7 mil.),“ uviedla Fedorová. Ako dodala, na ceste boli ďalej realizované vysprávky porúch, opravy a doplnenia zvislých dopravných značiek, obnova vodorovného značenia, oprava krajníc, doplnenie smerových stĺpikov či výrub drevín.

Ako Fedorová poznamenala, v tomto roku neplánujú ďalej investovať do opráv tohto úseku, keďže sa pripravuje rekonštrukcia cesty I/72 Zbojská sedlo – Tisovec Čertová Dolina.

„V tomto roku plánujeme realizovať verejné obstarávanie na dodanie projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie (DUR), pre stavebný zámer (DSZ), realizáciu stavby (DRS) a dokument pre ponuku (DP) + autorský dozor na akciu I/72 Zbojská sedlo – Tisovec Čertová Dolina,“ uviedla Fedorová a dodala, že predpokladané náklady na realizáciu sú takmer 664 tis. eur bez DPH (20 mil. korún).

Úsek cesty II/531 od Rimavskej Soboty po Tisovec v dĺžke 34,4 km a úsek cesty II/530 (Tisovec – Brezno) v dĺžke 29,7 bol preklasifikovaný na cestu I/72 od 15. septembra minulého roku.

Súvisiace články
Úsek tragických dopravných nehôd pri Ružovej osade sa bude rekonštruovať

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross