No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Píšete nám: Na oždianskych serpentínach opäť došlo k zosuvu časti cesty, čo na to SSC?

21. apríla 2022 | |  | 

OŽĎANY – Už vo februári minulého roka došlo v úseku oždianskych serpentín k zosuvu časti cesty. V jednom jazdnom pruhu bol úsek neprejazdný, aj keď Slovenská správa ciest prejavila snahy o sprejazdnenie zosunutej časti. Pár týždňov mohli motoristi dokonca čiastočne využívať aj spevnenú časť cesty, tá sa však prepadla opäť.

V októbri minulého roka si dala SSC urobiť inžinierskogeologický prieskum, ktorý mal určiť dôvody a príčiny zosuvu cesty. Podľa slov hovorcu Slovenskej správy ciest Martina Guziho v tomto úseku doposiaľ došlo iba k nevyhnutným opatreniam na stabilizáciu svahu, ktorý je ale stále v pohybe.

Článok pokračuje pod reklamou


Aj napriek spevneniu asfaltovým povrchom a podložením odtrhnutej časti lomovým kameňom sa cesta v rovnakom úseku začala prepadávať znova. Martin Guzi pre Rimava.sk uviedol, že na konci roka 2021 bola vypracovaná projektová dokumentácia na stabilizáciu zosuvného územia. „Následne bolo v marci 2022 zrealizované verejné obstarávanie, ktoré bolo v dôsledku nárastu cien materiálov neúspešné a zopakuje sa v najbližšom možnom termíne.“

Pokračoval, že v prípade, keď sa podarí na druhý pokus vybrať zhotoviteľa, stabilizácia zosuvu by mohla byť zrealizovaná do konca októbra tohto roka. „Nepredpokladáme ďalšie obmedzenie premávky okrem obdobia, počas ktorého sa budú realizovať práce na stabilizácii svahu.“ Na záver doplnil, že uzávierka jedného jazdného pruhu je predpokladaná na približne štyri mesiace.  


Prečítajte si tiež: Čo je s plánom prestavať autobusovú stanicu v meste? Dúfame, že to dotiahneme, hovorí primátorka


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross