No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Makety policajtov budú na Košickej ceste a pri Bakte, v Lučenci ich už využívajú

13. júla 2009 |  | | | |

V Rimavskej Sobote budú pre vyššiu bezpečnosť premávky v najbližších týždňoch osadené dve makety plechových policajtov. Rimavskosobotská samospráva ich zakúpila približne za 660 eur (20 tis. Sk). Podľa slov Michala Juhaniaka z referátu dopravy a miestnych komunikácií na MsÚ v Rimavskej Sobote, jeden bude umiestnený na Košickej ceste medzi križovatkami na Pokoradz a na Jesenského ulicu (pod zástavbou na Chrenovisku) v smere do centra mesta. Druhý bude na vjazde do Bakty z Rimavskej Soboty.

Ako Juhaniak doplnil, tunajší dopravný inšpektorát už súhlasné stanovisko dal, teraz sa čaká už iba na stanovisko Krajského úradu pre cestnú dopravu. V pláne boli tri makety policajtov a dva merače rýchlosti, z úsporných dôvodov však mesto zakúpilo iba dve makety.

V Lučenci majú šiestich plechových policajtov od roku 2004. „Prvý moment z roku 2004 mal dobrý psychologický dopad na všetkých vodičov. V súčastnosti si domáci vodiči na nich zvykli, je to akurát pre cudzích vodičov, ktorí to ešte rešpektujú,“ povedal pre Rimava.sk náčelník mestskej polície v Lučenci Milan Pieščak. Ako zdôraznil, často sa stávajú terčom vandalov. „Vždy nám ich dorežú a dostriekajú takže ich striedame. V súčasnej dobe máme v meste vyložených len troch,“ doplnil. Ako poznamenal, na opravy už dali približne 7 tis. korún a teraz idú do opravy ďalší dvaja, čo si vyžiada náklady približne 150-200 eur. Na Haličskej ceste -  pri školách sú dvaja a na Gemerskej ceste – na vjazde od Rimavskej Soboty do Lučenca v Opatovej jeden.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross