No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Rekonštrukcia chodníka začína byť realitou. Primátor chce, aby bol hotový do volieb

1. júna 2022 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Mesto ešte v novembri 2020 získalo nenávratný finančný príspevok vo výške približne 494-tisíc eur na projekt Výstavba a rekonštrukcia chodníkov a výstavba osvetlenia v meste Rimavská Sobota.

Ako odznelo na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ), s opravami chodníka od svetelnej križovatky, po celej ulici Hostinského až po sídlisko Dúžavská cesta, by firma, ktorá verejnú súťaž vyhrala, mohla začať už v najbližšej dobe. Finančné prostriedky určené na tento projekt predstavujú sumu viac ako 560-tisíc eur.

Článok pokračuje pod reklamou


S prácami chceli začať minulý rok. Mesto ale muselo verejnú súťaž na dodávateľa zrušiť a opakovať ju znova.

Ako na dnešnom MsZ uviedla Eva Muráriková, vedúca odboru rozvoja mesta, minulý týždeň prebehla elektronická aukcia, čiže je už známy nový víťaz verejného obstarávania. "Momentálne pripravujeme podklady, aby sme ich mohli poslať na kontrolu riadiacemu orgánu a pokiaľ budú schválené všetky tieto doklady, môže sa zmluva s víťazným uchádzačom podpísať a bude sa môcť zákazka realizovať." Na záver tiež dodala, že v prvom aj druhom kole verejného obstarávania vyhrala firma Combin s.r.o.

"Vypadá to tak, že ma navštívi majiteľ firmy, ktorá to vyhrala a dohodneme sa tak, že do volieb chodník urobíme," dodal primátor mesta Jozef Šimko.

V meste sa budú rekonštruovať aj ďalšie chodníky. Viac informácií prinesieme v ďalšom článku.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross