No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Za hodinové parkovanie na Hlavnom námestí sa bude platiť viac

parkovanie na Hlavnom námestí v R. SoboteZa parkovanie na Hlavnom námestí a pri pošte v Rimavskej Sobote sa bude platiť viac. Vodiči od budúceho mesiaca namiesto 50 centov zaplatia euro za hodinu státia na Hlavnom námestí, pri pošte 50 centov. Sadzba za celodenné parkovanie sa nemení a ostáva vo výške 3,30 eur. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil prednosta mestského úradu Štefan Szántó. Ako doplnil, s návrhom prišla Dozorná rada Mestského športového klubu (MŠK). „Preplnené je parkovisko a najmä na Hlavnom námestí,“ zastáva názor viceprimátor Ladislav Rigó, ktorý je zároveň členom mestskej rady. Ako tvrdí, túto myšlienku podporil preto, lebo v dnešnej dobe sa za pohodlie platí. Hlavné námestie je podľa neho veľmi pekné, treba ho aj šetriť a v neposlednej miere dostanú aj viacej financií.

Zároveň pripomenul, že seriózni a poctiví vodiči majú permanentky, no nie všetci za parkovanie na Hlavnom námestí platia. Poznamenal, že vie o prípade, kedy mestskí policajti dávali ostrú pripomienku a pokutu vodičovi, ktorý na Hlavnom námestí pravidelne stojí a neplatí. Zároveň pripomenul, že sa vyskytli aj problémy, kedy nevedeli nájsť výbercu poplatkov.

Vodiči platili za parkovanie na Hlavnom námestí menej od januára 2010, kedy vedenie mesta znížilo poplatky z eura na 50 centov. Jednou z možností je platiť za parkovanie prostredníctvom sms správy z mobilu, službu však vodiči využívajú minimálne. Minulý rok túto službu podľa mestských policajtov využil jeden vodič.

Mesto vyberá poplatky za parkovanie prostredníctvom Mestského športového klubu už viac ako dva roky, kedy poslanci rozšírili zakladateľskú listinu MŠK Rimavská Sobota o predmet podnikania v stavebníctve a prevádzkovania odstavných plôch pre autá.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Parkovanie v centre Rimavskej Soboty bude od januára lacnejšie
Veľa áut na námestí má od februára riešiť vyššie parkovné
Cez Mestský športový klub sa bude stavať a vyberať parkovné
Problém s platením za parkovanie na Hlavnom námestí chcú vyriešiť závorou

 

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross