No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Slovenská správa ciest priblížila ďalšie informácie o plánovanej uzávierke cesty I. triedy smerom na Tornaľu

5. augusta 2022 | |  | 

Koncom mája sa objavila informácia o tom, že motoristi jazdiaci medzi Rimavskou Sobotu a Tornaľou budú musieť pre rekonštrukciu mosta v Bátke využiť približne 30-kilometrovú obchádzku. Slovenská správa ciest (SSC) túto informáciu potvrdila 29. 7. s tým, že práce na ceste sa budú realizovať za úplnej uzávierky a premávka bude vedená po obchádzkovej trase cez okolité obce. Dnes priniesli ďalšie informácie.

„Na včerajšej obhliadke bolo so zástupcami ODI PZ, KDI PZ,  BBRSC RS a starostami dotknutých obcí dohodnuté doplnenie dočasného dopravného značenia obchádzkovej trasy, ktoré musí zhotoviteľ prác zrealizovať, čo bude zrealizované v priebehu nasledujúceho týždňa a až po následnej opätovnej kontrole bude odsúhlasené spustenie obchádzkovej trasy,“ uviedol pre Rimava.sk Martin Guzi z komunikačného odboru SSC.


Prečítajte si tiež: Plánovaná uzávierka cesty I. triedy skomplikuje cestovanie obyvateľom niekoľkých obcí


Článok pokračuje pod reklamou


Podľa jeho slov charakter realizovaných prác neumožňuje prejazd v jednom pruhu, keďže bude prebiehať odkopávanie cestného telesa až do hĺbky 1,5-2,0 m, čo by mohlo pri jestvujúcej intenzite dopravy a geologickej skladbe cestného telesa viesť k narušeniu stability ostávajúcej časti cesty a jej zosunutí do výkopu. „Vzhľadom na vyššie uvedené bude umožnený len prejazd záchranným zložkám a autobusovej doprave smerom do a z obce Barca,“ uzavrel hovorca.

Téme sa budeme naďalej venovať.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross