No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Stavba úseku R2 Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce pokročila. Dokončujú vozovku a onedlho osadia dopravné značky

10. októbra 2022 | |  | 
Zdroj: NDS

MÝTNA/LOVINOBAŇA/TOMÁŠOVCE - Stavba úseku rýchlostnej cesty R2 Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce napreduje. Diaľničiari v týchto dňoch realizujú jednotlivé vrstvy vozovky, montujú oceľové a betónové zvodidlá a osádzajú protihlukové steny a oplotenie.

Informovala o tom hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Eva Žgravčáková. Ako uviedla, v súčasnosti aj upravujú svahy a odvodnenie, na mostoch dokončujú rímsy, realizujú izoláciu a osádzajú zábradlia.

Článok pokračuje pod reklamou


"Upravený kryt vozovky dostala aj cesta prvej triedy I/16 v obciach Mýtna a Lovinobaňa," dodala. V najbližšom období ich ešte čakájú dokončovacie práce na oplotení a osádzanie dopravného značenia.


Prečítajte si tiež: Do súťaže sa zapojila na poslednú chvíľu. Víťazkou 2. ročníka fotosúťaže Zaostrené na Gemer-Malohont sa stala Nikoleta Vraštiaková


Trasa budúcej rýchlostnej cesty R2 je vedená údolím Krivánskeho potoka, v súbehu so železničnou traťou a cestou I/16, pričom obchádza obec Mýtna z juhozápadu. Rýchlostná cesta je vedená ponad oba dopravné koridory, následne vchádza do katastra obce Divín.

Trasa pokračuje v úzkom páse na úpätí pahorkov Divínskeho hája, kde je jediné miesto s akceptovateľným dopadom na životné prostredie, dôsledkom čoho vznikla potreba na vybudovanie objektov vhodných pre migráciu zveri.


K téme: Výstavba unikátnej estakády na úseku R2 Mýtna - Kriváň napreduje


Po opustení Divínskeho hája pokračuje trasa severovýchodne od obce Podrečany v súbehu s cestou I/16 až do konca úseku, kde sa pri Tomášovciach napojí na jestvujúcu cestu I/16. Úsek je dlhý 13,5 kilometra a jeho súčasťou je 11 mostných objektov, 6 protihlukových stien a 8 zárubných či oporných múrov.

Zdroj: NDS

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross