No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Stretlo sa vyše sto obyvateľov Sídliska Rimava, chcú cestu pri bytovke

Niekoľko rokov trvajúca kolíková vojna kvôli sprejazdneniu Sídliska Rimava má po včerajšom stretnutí viac ako stovky obyvateľov, ktorí chcú zachrániť asfaltové ihrisko deťom, dve možnosti. Ako pre Rimava.sk uviedol iniciátor stretnutia a zástupca bytového domu Malohontská č.1 Ondrej Köböl, prvou alternatívou, o ktorej hovorili, je postaviť cestu za bytovkou na Hostinského ulici. Obyvatelia však protestovali, že na túto stranu majú spálne. Druhou možnosťou podľa Köböla bolo upravenie terajšej cesty pred bytovkou, tak, aby obyvatelia nevstupovali priamo na cestu. Pribudol by najprv chodník, parkovisko a až potom by bola cesta. „To by sa však muselo ubrať približne dva metre z trávy,“ informoval Köböl a dodal, že takto by sa vyhovelo aj hygiene, podľa ktorej je cesta priamo pred bytovkou nebezpečná. Iniciátor stretnutia potvrdil, že tieto riešenia predostrú aj samospráve.

Obyvatelia sídliska sa včera stretli, aby problémys prejazdom vyriešili a zachránili ihrisko. Mnohým z nich sa nepozdával najnovší zámer samosprávy prejazdu áut cez asfaltové ihrisko, cestu začali včera ráno stavať pracovníci Technických služieb mesta. Obyvateľov to pobúrilo, pretože o tom nevedeli a protestovali proti výstavbe odparkovanými autami, ktoré mali znemožniť práci strojov. Podľa niektorých bola začatá stavba cesty zo strany samosprávy protizákonná a urobená zo dňa na deň, rovnako ako osadenie betónovej zábrany. „Možno narýchlo sa to robilo. Násilne sa to robiť nemôže,“ podotkol Köböl a zároveň dodal, že je veľmi rád, že sa táto situácia vyhrotila. „Konečne aj mesto musí prísť na to, že je tu 1 200 ľudí,“ povedal Köböl a dodal, že sprejazdnenie nevyhovuje len niektorým obyvateľom bytovky na Hostinského ulici, ktorí sa sťažujú, pritom by mali brať ohľad na 1200 ďalších ľudí bývajúcich na sídlisku.

Podľa slov Köböla už približne 12 rokov vedú agendu riešenia tohto problému na sídlisku. Boli osadené železné kolíky, prekopaná cesta či betónová zábrana. Samospráva už vyvíjala mnoho aktivít a alternatív prepojenia sídliska na Malohontskú ulicu prostredníctvom kruhovej križovatky, no pri každom riešení boli námietky tamojších obyvateľov. Ako už na zasadnutí Mestského zastupiteľstva povedal primátor Jozef Šimko, situácia je veľmi zložitá. Podľa jeho slov, ak mesto vyhovie jedným, druhí budú nespokojní.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Pavel Gubala


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross