No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kolíková vojna: Autá chceli pustiť cez ihrisko, časť obyvateľov ostro protestovala

Kolíková vojna na Sídlisku Rimava sa dnes opäť vyhrotila, mesto odstránilo betónovú zátarasu a chcelo umožniť prejazd áut cez asfaltové ihrisko. Časť obyvateľov okolitých bytoviek sa postavila ostro proti takémuto riešeniu. Autami dokonca zablokovali mechanizmy Technických služieb mesta. Z iniciatívy zástupcu bytového domu Malohontská č.1 Ondreja Köböla zvolali na dnešný večer ďalšie stretnutie zástupcov všetkých bytových domov v okolí, ktoré by malo tento problém definitívne vyriešiť. „Práce boli momentálne pozastavené,“ povedal pre Rimava.sk Köböl, podľa ktorého prepojovací úsek na ihrisko pracovníci TSM zrejme už dokončia, z menšej časti ihriska by mohlo byť parkovisko.

Obyvatelia Sídliska Rimava sú pohoršení nad riešením problematického prejazdu áut vo vnútrobloku sídliska, problémy s parkovaním ich trápia naďalej. Časť ľudí spísala petíciu, ako na zasadnutí Mestského zastupiteľstva povedal primátor Jozef Šimko, situácia je veľmi zložitá. Podľa jeho slov ak mesto vyhovie jedným, druhí budú nespokojní. Včera sa na pôde mestského úradu konalo stretnutie, kde chceli problém rozlúsknuť.

Ako pre Rimava.sk uviedla predsedníčka mestskej časti Sídlisko Rimava a Malohontská ulica Ľubica Kubiňáková na včerajšom stretnutí sa z mnohých alternatív sprejazdnenia sídliska rozhodovalo ťažko. Nakoniec však podľa Kubiňákovej vzišla dohoda, aby sa dočasne uložená zátarasa pri bytovke č. 5 odstránila. Nakoľko však obyvatelia bytovky na Hostinského ulici nesúhlasili so sprejazdnením pred ich bytovkou, malo sa hľadať iné riešenie. To však podľa Kubiňákovej mali odobriť aj ostatní obyvatelia okolitých bytoviek. "Chyba bola to, že primátor nezavolal všetkých zainteresovaných predsedov samospráv," dodal Köböl.

Viacerí obyvatelia sídliska dnes pre Rimava.sk povedali, že sa rozhoduje o nich bez nich. Osadenie betónovej zátarasy bolo podľa nich navyše protiprávne. Nepáčil sa im ani prejazd cez ihrisko. „Je tu jediné využité detské ihrisko a niekto z jedného dňa na druhý príde a začne takéto niečo robiť,“ povedala pre Rimava.sk Darina Koreňová a dodala, že je to postavené na hlavu. „Chceme pôvodný stav, ako to tu bolo a želáme si, aby cesty boli z každej strany otvorené,“ prehlásila Arleta Kováčová.

Samospráva už vyvíjala mnoho aktivít a alternatív prepojenia sídliska na Malohontskú ulicu prostredníctvom kruhovej križovatky, no pri každom riešení boli námietky tamojších obyvateľov.

Zdroj: Rimava.sk

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross