No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kolíková vojna pokračuje, prejazd áut Sídliskom Rimava je opäť zablokovaný

Prejazd áut vo vnútrobloku Sídliska Rimava na Malohontskej ulici je niekoľko dní opätovne zablokovaný, „kolíková vojna“ pokračuje. Ako pre Rimava.sk uviedol riaditeľ Technických služieb mesta (TSM) Tibor Barto, z mesta dostali za úlohu dočasne tam uložiť panel. Dôvodom bolo, že tamojší obyvatelia spísali petíciu týkajúcu sa práve prejazdu týmto sídliskom. Ako Barto podotkol, musí sa uskutočniť sedenie, kde sa obyvatelia konečne dohodnú. Podľa riaditeľa TSM bude túto problematiku prejednávať aj oddelenie dopravy na úrade a tiež polícia. „Vyhovieme jednej časti obyvateľov a zvyšní sa začnú ozývať,“ konštatoval riaditeľ TSM.

Spisovanie petície pre Rimava.sk potvrdil aj hlavný kontrolór mesta Ladislav Šťavina. „Nemala všetky náležitosti a preto bola vrátená na prepracovanie,“ konštatoval Šťavina a doplnil, že petíciu týkajúcu sa prejazdu áut na Sídlisku Rimava priniesli na úrad obyvatelia sídliska v utorok.

Dočasný betónový zátaras na sídlisku pracovníci TSM osadili tento týždeň

Prechod na sídlisku pri bytovke č. 5 bol funkčný približne 9 mesiacov. Pracovníci TSM ho sfunkčnili a vyasfaltovali začiatkom októbra na základe písomnej žiadosti tamojších obyvateľov. Na uzatvorenie prejazdu poukázali aj čitatelia Rimava.sk, ktorí nás o tomto probléme upovedomili.

Podľa slov jedného z obyvateľov miestnej časti by sa už konečne mali medzi sebou dohodnúť a dať jednoznačnú požiadavku TSM, aby z nich svojimi výmyslami nerobili bláznov a nech stále nevzniká sídliskový labyrint. Ako pre Rimava.sk uviedla predsedníčka mestskej časti Sídlisko Rimava a Malohontská ulica Ľubica Kubiňáková, o tomto riešení nevedela a prekvapilo ju aj mnoho ľudí. Podľa jej slov riešia tento prejazd už niekoľko rokov a taraz ani nevedia na koho podnet bol prejazd zablokovaný.   „Boli sme poverení, aby sme získali súhlas obyvateľov bytoviek č. 1, 3, 5, čo sme aj urobili a prejazd bol konečne funkčný. Teraz tam však dali zábrany a zase sa to rozbúrava,“ konštatovala Kubiňáková.

Problém s prejazdom sídliska vznikol pred niekoľkými rokmi. Mesto na základe sťažností obyvateľov z bytovky na Hostinského ulici uzavrelo priechod spájajúci Sídlisko Rimava s Malohontskou ulicou. Obyvateľom jednej časti sídliska, ktorí tak chceli prejsť autom na druhú, sa cesta predĺžila o niekoľko kilometrov. Veľa vodičov – obyvateľov sídliska, si skracovalo prejazd z jednej časti sídliska na druhú aj cez trávniky. Obyvateľom bytovky na Hostinského ulici prekážal prechod vozidiel pred ich bytovkou. Vytýkali zároveň, že pred bytovkou nemajú chodník a zo schodiska vstupujú priamo na cestu.

Samospráva medzičasom vyvíjala mnoho aktivít a alternatív prepojenia sídliska na Malohontskú ulicu prostredníctvom kruhovej križovatky, no pri každom riešení boli námietky tamojších obyvateľov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross