No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kolíková vojna na sídlisku Rimava vyriešená, obnovujú prechod medzi bytovkami

4. októbra 2011 |  | | |

Niekoľko rokov trvajúca kolíková vojna medzi obyvateľmi druhého najväčšieho Sídliska Rimava v Rimavskej Sobote, ktorá súvisí s dostupnosťou dopravy k jednotlivým bytovým domom, je vyriešená. Ako pre Rimava.sk uviedla vedúca odboru rozvoja mesta Eva Muráriková, na základe písomnej žiadosti tamojších obyvateľov dostali Technické služby mesta pokyn, aby sprejazdnili prechod pri bytovke č. 5. S obnovou prechodu spájajúceho Sídlisko Rimava s Malohontskou ulicou sa začalo v týchto dňoch.

.

Podľa slov predsedníčky mestskej časti Sídlisko Rimava a Malohontská ulica Ľubice Kubiňákovej výbor mestskej časti spolu aj s obyvateľmi Malohontskej 5 vyjadrili súhlas, aby cesta a otvorenie sídliska išlo okolo bytovky. "Ako to niekedy dávnejšie bolo," povedala pre Rimava.sk Kubiňáková. Ako doplnila, zároveň požiadali aj o rozšírenie parkovacích miest pred bytovkou.

Problém vznikol pred niekoľkými rokmi. Mesto na základe sťažností obyvateľov z bytovky na Hostinského ulici uzavrelo priechod spájajúci Sídlisko Rimava s Malohontskou ulicou. Obyvateľom jednej časti sídliska, ktorí tak chceli prejsť autom na druhú, sa cesta predĺžila o niekoľko kilometrov. Veľa vodičov - obyvateľov sídliska, si skracovalo prejazd z jednej časti sídliska na druhú aj cez trávniky. Obyvateľom bytovky na Hostinského ulici prekážal prechod vozidiel pred ich bytovkou. Vytýkali zároveň, že pred bytovkou nemajú chodník a zo schodiska vstupujú priamo na cestu.

Samospráva medzičasom vyvíjala mnoho aktivít a alternatív prepojenia sídliska na Malohontskú ulicu prostredníctvom kruhovej križovatky, no pri každom riešení boli námietky tamojších obyvateľov.

Zdroj: Rimava.sk

.

.

Súvisiace články

Sídlisko Rimava by sa malo napojiť na kruhovú križovatku
Mesto Rimavská Sobota rieši dopravnú situáciu na Sídlisku Rimava
Obyvateľom bytovky sa nepáči nová cesta
Mesto uzavrelo prechod spájajúci sídlisko Rimava s Malohontskou ulicou


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross