No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Pozrite si, ako zo vzduchu vyzerá výstavba R2 Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce

20. mája 2020 |  | | | | |

Približne 300 pracovníkov sa v súčasnosti podieľa na výstavbe 13,5 kilometrov dlhého úseku rýchlostnej cesty R2 R2 Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce. Stavebné práce napredujú v súlade s harmonogramom, vo výstavbe je už 7 z 11 mostných objektov. Informuje o tom Nároedná diaľničná spoočnosť, ktorá zároveň zverejnila video z vtáčej perspektívy na stabu. Cesta je vedená nížinou otvárajúceho sa údolia Krivánskeho potoka, v súbehu so železničnou traťou Zvolen – Fiľakovo a cestou I/16, pričom obchádza samotnú obec Mýtna.

Ako pre Rimava.sk začiatkom roka priblížila hovorkyňa NDS Michaela Michalová, približne päťkilometrová mostná estakáda medzi Kriváňom a Mýtnou bude najdlhšou na Slovensku a s najväčšou pravdepodobnosťou aj v strednej Európe. Vo výške 15 až 45 metrov bude prechádzať pri vodnej nádrži, ponad cestu I. triedy, ako aj ponad železničnú trať pri Mýtnej. Dôsledkom umiestenia stavby vznikla aj potreba na postavenie objektov vhodných pre migráciu zveri.

Článok pokračuje pod reklamouPodľa informácií NDS bola zmluvná cena za postavenie úseku stanovená na viac ako 230-mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Víťaz pritom vzišiel z historicky prvej verejnej súťaže, ktorá sa hodnotila multikriteriálne. Úsek by mal motoristom slúžiť v roku 2024.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO a VIDEO: NDS


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross