No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOŽINKY: Do Mojína dorazili prví rytieri

perex-mojinKráľ Žigmund sa spolu so svojimi rytiermi už usadil na hrade v Mojíne. Pre Rimava.sk to potvrdila Silvia Kanátová, predsedkyňa OZ Príroda pre deti, ktoré organizuje Stredoveké dožinkové slávnosti. Svoje víťazstvo nad nájazdníkmi chce osláviť na týchto slávnostiach a to v sobotu, 18. júla od 13:30 hod.

„Rytieri z Martina, Zvolena aj Veľkého Krtíša už začali stavať stredoveký tábor. Zajtra prídu lukostrelci na koňoch, ktorí ešte u nás neboli. Postavia slamený hrad, ktorý budú potom dobýjať,“ prezradila Kanátová.

Ako poznamenala, atmosféra stredovekého Mojína však začína už v piatok podvečer. „Dožinky odštartuje hodinová prechádzka lesom,“ dodala. Prvá nočná prechádzka pre deti a rodičov začne po západe slnka, krátko po 20-tej hodine. Pre odvážlivcov je pripravený druhý vstup o 22:30 hod., kedy len za svitu hviezd a svojich bateriek zažijú stredoveké lesné dobrodružstvo.

Hlavný program odštartuje v sobotu popoludní, na ktorom návštevníkov čaká bohatý stredoveký program s rôznymi ukážkami sokoliarov, zbraní a zbroje, rytierskych súbojov či ukážkami ohňovej šou. Diváci sa môžu tešiť aj na stredovekú kuchyňu, remeselný jarmok a mnoho ďalších sprievodných akcií pre malých i veľkých.

stredoveke-dozinkove-slavnosti-mojin

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross