No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Druhé výročie od vraždy novinára a jeho snúbenice si pripomenuli aj v R. Sobote

Sú to už dva roky, čo zavraždili dvoch mladých ľudí. Sú to dva roky, čo prišiel o život mladý novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová. A sú to dva roky, čo sa ľudia v rámci Slovenska a rovnako aj v Rimavskej Sobote znova zišli a pripomenuli si túto tragickú udalosť, pri ktorej prišli o život dvaja mladí ľudia. A ako je už známe, o život prišli kvôli zisteniam a článkom Jána Kuciaka.

„Pred dvomi rokmi sme tu stáli otrasení a zhrození. Pred rokom sme otvorene hovorili o politickej vražde, ale vždy to boli len podozrenia. Dnes po dvoch rokoch sa nám uzlík rozpletá a prebieha súd. To, o čom sme pred tým len teoretizovali je dnes reálne potvrdené,“ uviedla vo svojom príhovore Miroslava Čierna z občianskej iniciatívy Rimavská kaviareň, ktorá zhromaždenie na Hlavnom námestí organizovala. Ďalej prečítala list Jánovho brata Jozefa. Ten vo svojom liste napísal, že aj po dvoch rokoch je ťažké zniesť to, čo sa v ich rodine stalo, no pomáha im aj dav ľudí v rámci Slovenska. „Boli a ste to s nami, a dávate nám silu,“ napísal Jozef, ktorý ďakuje všetkým ľuďom, ktorí stoja za nimi.Počas piatkového zhromaždenia vystúpili aj ďalší rečníci. Tí vo svojich príhovoroch uviedli, že sila Jána, ktorý sa nebál písať o rôznych kauzách či prepojeniach na mafiu na tých najvyšších miestach v politike, by mala dať silu aj ostatným. Rovnako uviedli, že za tie dva roky sa veľa vecí zmenilo. A ďalší krok na zmenu môžeme podľa rečníkov spraviť v sobotu 29. februára, a to v deň parlamentných volieb. „Aspoň takto dajme najavo náš nesúhlas s lídrami,“ odznelo v jednom zo šiestich príhovorov.

Na záver približne hodinovej spomienky na Jána a Martinu odznela modlitba za nich a stretnutie ukončila rodáčka a speváčka Zuzana Mikulcová, so svojou piesňou Nádeje.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross