No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ďuriš sa upísal zvolenskému HKM

Hokejista Dalibor Ďuriš sa vracia na slovenské klziská. Do seniorskej kategórie vhupne vo farbách HKM Zvolen. Krídelník, ktorý kariéru začínal v Rimavskej Sobote, podpísal s účastníkom Tipsport ligy zmluvu na jeden rok. Prostredie v klube spod Pustého hradu pozná, pretože tam hrával už  v mládežníckom veku. „Zvolenská ponuka bola asi tá najlepšia.  V Mountfield HK Hradec  Králové, odkiaľ prichádzam, mi ponúkli iba účinkovanie v juniorskom tíme. Chcel som si už vyskúšať mužský hokej,“ povedal pre Rimava.sk devätnásťročný Ďuriš. Medzi jeho doterajšie hráčske zastávky patrí aj Detva.

Na zápolenie v najvyššej súťaži sa teší, bude to pre neho niečo nové. „Myslím si, že som pripravený na to, aby som naskočil do kategórie mužov. Predstavitelia HKM mi vraveli, že budem zaradený do A-tímu. Uvidíme, ako to bude. Vo Zvolene ma berú ako odchovanca,“ uviedol Dalibor Ďuriš, rodák z Rimavských Zalužian.   

Článok pokračuje pod reklamouZa riekou Moravou si odkrútil dve sezóny, pričom tá druhá sa pre pandémiu nového koronavírusu skončila predčasne. „Kým v  prvej mi to v juniorskom tíme Mountfieldu nešlo celkom podľa predstáv, s uplynulým ročníkom som bol v mojom podaní rozhodne  spokojný. Išiel som hore výkonmi i produktivitou. Keby som dostal  ponuku z Česka, ktorá by mala finančný rozmer, rozhodol by som sa zrejme pre ňu. Zvykol som si tam a po hokejovej stránke je to v Česku lepšie. Ponuka prišla zo Zvolena a nejako som nad ňou neváhal. Záujem ale prejavili aj iné tipsportligové kluby.“  

Prípravu na nový ročník odštartoval Ďuriš s juniormi Hradca Králové. „V súčasnosti trénujem individuálne. Vo Zvolene začneme prípravu 10. júla,“ poznamenal. Novým trénerom Zvolenčanov sa stal Peter Oremus, ktorý bol už aj asistentom v reprezentácii Slovenska. „Zatiaľ som ho na vlastnej koži nezažil. Počul som však, že má rád mladých hráčov, a keď na sebe pracujú, dá im priestor. Dúfam, že to tak bude.“  

Dalibor Ďuriš má skúsenosti z mládežníckych reprezentačných celkov. V sedemnástke bol kapitánom. Na vrcholnom podujatí doteraz nehral a mieni to zmeniť. „Mojím cieľom je preniknúť do reprezentácie dvadsaťročných a štartovať na najbližšom svetovom šampionáte v tejto vekovej kategórii,“ povedal nadaný útočník.

Zdroj: Rimava.sk, foto: album D. Ďuriša

Ďalší odchovanec Rimavskej Soboty Dalibor Ďuriš v reprezentačnom drese

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross